Zhodnotenie úspešnej kolkárskej sezóny 2017/18

 

Ďalšia kolkárska sezóna je za nami, nastal čas zhodnotiť túto úspešnú sezónu v zopár bodoch.

Muži „A“ družstva sa stali víťazmi aj druhej sezóny v medzinárodnej československej Interlige, keď tabuľku suverénne ovládli bez straty bodu a okrem titulu majstra Interligy získali aj titul majstra SR, zabezpečujúci účasť na Svetovom pohári pre rok 2018 v chorvátskom Zaprešići. Rezerva Podbrezovej získala titul víťaza extraligy mužov. Ženy Podbrezovej sa stali majsterkami Slovenska v družstvách a podobne ako muži si zabezpečili účasť na Svetovom pohári. Na Svetovom pohári v Blansku obsadili muži tretie miesto a získali bronzové medaily.

Najväčší úspech sa podaril Podbrezovej v Lige majstrov, keď sa jej podarilo po tretíkrát v histórií zvíťaziť. V dramatickom finále zdolali nemecký celok Zerbst. V Slovenskom pohári družstiev brala Podbrezová druhé miesta, v mužskej aj ženskej kategórii. Dorastenci po výborných výkonoch v závere sezóny obsadili v dorasteneckej súťaži celkové druhé miesto. Kolkári Podbrezovej zvíťazili na medzinárodných turnajoch ŽP Cup, Gavrilo Gavrilski Skopje či Borac Borik v Banja Luke.

V súťaži jednotlivcov sa stali majstrami Slovenska Bystrík Vadovič a Martin Kozák v kategórii mužov, dvojnásobne Marek Štefančík v kategórii juniorov, Eva Bábelová medzi seniorkami a dvojnásobne Daniela Mócová medzi žiačkami. Marek Štefančík získal striebornú medailu na MS juniorov v disciplíne šprint. Vilmoš Zavarko ovládol MS jednotlivcov, keď získal tri tituly majstra sveta.
Kolkári Podbrezovej ukončili úspešnú sezónu spoločným víkendovým posedením v Mýte pod Ďumbierom. Po mesiaci oddychu sa stretnú v spoločnej príprave na novú sezónu koncom júla.

 

Kolkársky oddiel ŠK Železiarne Podbrezová