Bína víťazom ŽP Cupu

Vpravo víťaz Jan Bína, vľavo druhý Peter Šibal. Foto P. Kühnel

V priebehu augusta sa uskutočnil už XVII. ročník turnaja Železiarne Podbrezová Cup. Turnaj je jedným z vrcholov prípravy na novú sezónu a využívajú ho mnohí hráči na zmeranie si síl s najlepšími.

Kvalifikácia prebiehala od 1. augusta a zúčastnilo sa jej 131 hráčov zo Slovenska, Čiech, Nemecka a Chorvátska. Po kvalifikácii boli vyhodnotené kategórie žien a dorastu.

Víťazkou medzi ženami sa stala podbrezovská hráčka Naďa Poliaková s výkonom 581 zvalených kolkov. Druhá skončila Janka Poliaková (572), takisto z nášho klubu a tretia bola Blanka Mašková z TJ Sokol Chýnov (546).

Dorasteneckú kategóriu ovládli dievčatá z Podbrezovej. Víťazkou bola Daniela Mócová (581), druhé miesto obsadila Šarlota Sabová (574) a stupne víťazov doplnila tretia Katarína Markusová (552).

Osemnásť najlepších mužov z kvalifikácie, šestica našich interligistov a šesť pozvaných hráčov s voľnou kartou sa zišlo vo finálovom zápolení, ktoré sa uskutočnilo 19. augusta. Víťazstvo si odniesol náš kolkár Jan Bína (660). Na druhom mieste skončil s lepšou dorážkou Peter Šibal z Trstenej (655) a tretí bol ďalší hráč Podbrezovej Bystrík Vadovič (655).