Obľúbené Repište opäť nesklamalo

Budovať a brániť – to bolo heslo prvého týždňa v tábore Repište. Foto: L. Moško

V ponuke letných táborov pre deti našich zamestnancov nechýbalo ani tento rok Repište. Obľúbené miesto navštevujú už roky celé generácie ratolestí našich kolegov. Letný tábor je určený pre deti od 6 do 16 rokov.

Chatu U daniela v Repišti, kde boli deti ubytované, sme navštívili počas druhého turnusu, ktorý bol v termíne od 14. do 28. augusta. Program bol aj tento rok rozdelený na dve časti. Kým v prvom týždni to bola zábavná výprava do čias pionierov s názvom Budovať a brániť, druhý týždeň mali deti rozprávkový tábor s témou Knihovník a 60 rebelov. Zaujímavosťou je, že počas druhého turnusu bolo v Repišti presne 60 detí našich zamestnancov. Okrem nich sa tábora zúčastnili aj deti z iných častí Slovenska.

Návrat do minulosti

Aké to asi bolo niekedy v pionierskych táboroch? Na túto otázku už dnes poznajú odpoveď deti, ktoré sa v Repišti vrátili do minulosti. „Cieľom bolo priblížiť život pioniera a iskričky a preniesť sa do doby, ktorá bola voľakedy. Verím, že sa to na základe zážitkov deťom aj podarilo,“ povedal Ervín Szalma, vedúci tábora v prvom týždni.

Kúpanie v termálnych bazénoch v Sklených Tepliciach sa deťom páčilo. Foto: L. MoškoMladí pionieri okrem rôznych tematických hier a príbehov zažili aj kúpanie v termálnych bazénoch v Sklených Tepliciach, športové hry a turnaje na multifunkčnom ihrisku, kde hrali futbal či vybíjanú, ale vychutnali si aj táborový oheň s opekaním špekáčikov. Večer mali aj diskotéku alebo nočné hry, ktoré sú každoročne veľmi obľúbené.

„Program závisí od počasia, ale aj od toho, ako sú deti nastavené. Nechceme ich zbytočne uštvať, práve naopak. Snažíme sa, aby si to čo najviac užívali. Sme radi, že všetky sú zdravé, no čo je najdôležitejšie, výborne sa s nimi pracuje. Ak to porovnám s detičkami z iných miest, tak z Podbrezovej prídu vždy také, ktoré sú slušné, dobre sa správajú a dokonca ich chvália aj kuchárky, že všetko zjedia,“ nešetril slovami chvály E. Szalma, ktorý má k deťom ako učiteľ na prvom stupni základnej školy naozaj blízko.

Rozprávkový tábor

Hoci v čase našej návštevy mali deti za sebou iba necelý týždeň v tábore, boli sme zvedaví, čo ich čaká v tom nasledujúcom. Ladislav Moško z CK Agentúra O.K. Voľný čas s.r.o., medzi deťmi známy aj ako Veľký brat, nám program ochotne opísal.

K dispozícii bol aj bazén priamo v areáli tábora. Foto: L. Moško„Ďalší týždeň v tábore bude trochu iná káva. Deti zavedieme do sveta rozprávok. Názov je Knihovník a 60 rebelov, pričom rebeli, respektíve šibali, sú samotné deti. Knihovník vďaka rôznym príbehom, ktoré sa nachádzajú v jeho knihovni, hrá s deťmi takú hru. Vyberie príbeh, ktorý deti veľmi dobre poznajú a podľa neho robia rôzne aktivity. Deti budú mať svoje svety a keďže ide o rozprávkový tábor, pôjde o kráľovstvá. Každé kráľovstvo bude mať svojho vládcu, ktorého si deti zvolia a takisto ako v predchádzajúcom turnuse, aktivity budú akčné aj oddychové. Môžem prezradiť, že chystáme penovú párty, športové hry, diskotéku, ale aj rôzne výlety. Program bude opäť bohatý a deti sa majú na čo tešiť,“ avizoval L. Moško.

ANKETA

Opýtali sme sa detí, ako sa im v tábore páči, či v Repišti už niekedy boli a aká hra alebo aktivita ich zatiaľ zaujala najviac.

Milan, 11 rokov

– V tomto tábore som prvýkrát, ale v Repišti som už bol aj predtým, v škole v prírode. Páči sa mi tu a najviac ma zaujala hra marketing. Súťažili sme v nej, kto získa najviac peňazí a podarilo sa mi skončiť na treťom mieste.

Marek, 9 rokov

– V Repišti som už tretíkrát a rád sa sem vraciam, lebo sa mi tu páči. Asi aj pre mňa bola zatiaľ najzaujímavejšia hra marketing, kde sme zbierali peniaze. Páčil sa mi aj snem, športové aktivity a hry v lese.

Miriam, 9 rokov

– V tábore Repište som prvýkrát a páči sa mi tu. Tiež ma zaujala hra marketing, no fajn bolo aj kúpanie v Sklených Tepliciach.

Viktória, 9 rokov

– Tábor v Repišti som navštívila už tretíkrát. Opäť je tu výborne, ako každý rok, lebo animátori robia dobrý program. Najviac sa mi zatiaľ páčili hry marketing a vírus, kde sme my deti museli dostať dvoch animátorov do svojho domčeka na ihrisku a naopak, animátori museli dostať nás dvadsiatich.

Sára, 9 rokov

– V Repišti som prvýkrát a je tu dobre. O zábavu máme postarané, keďže máme super animátorov. Takisto sa mi páčila hra vírus, ktorú sme hrali na ihrisku. Páčia sa mi však aj športové hry či tancovanie. Máme tu tanečný krúžok, no fajn sú aj diskotéky.