Biatlonisti pretekali v Predajnej

N. F. Dobiaš a A. Liptaiová počas vytrvalostných pretekov. Foto: Biatlonový oddiel ŠK ŽP

V dňoch 19. a 20. augusta sa v Predajnej uskutočnilo 2. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre dorast a dospelých. Pretekov sa zúčastnili aj naši biatlonisti, ktorí opäť ukázali svoje kvality.

Trénerka Anežka Smarkoňová počas nástrelu. Foto: Biatlonový oddiel ŠK ŽPV sobotu boli na programe vytrvalostné preteky. V kategórii mladších dorastencov obsadil druhé miesto Nikolaj František Dobiaš, no zo Slovákov bol najlepší, keď ho predbehol len maďarský pretekár. Medzi mladšími dorastenkami finišovala na bronzovej pozícii Ema Beraxová a rovnako ako jej oddielový kolega, medzi slovenskými biatlonistkami bola najrýchlejšia. V cieli boli pred ňou len pretekárky z Česka a Maďarska. V kategórii starších dorasteniek sa na štart postavili Adéla Liptaiová a Cheryl Chládeková. V silnej konkurencii finišovali na 5., respektíve 14. mieste.

Viessmann pohár pokračoval v nedeľu rýchlostnými pretekmi. Nikolaj František Dobiaš potvrdil výbornú formu a opäť skončil na striebornej priečke. Na víťaza vo svojej kategórii mu chýbalo len 11 sekúnd. Mladšia dorastenka Ema Beraxová obsadila po neúspešnej streľbe 7. miesto. Medzi staršími dorastenkami sa na stupne víťazov postavila Adéla Liptaiová, ktorá po kvalitnom výkone na trati získala striebro. Cheryl Chládeková finišovala desiata.

Na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Osrblí sa predstavia traja naši pretekári. V kategórii žien bude Slovensko reprezentovať Mária Remeňová, medzi juniorkami Tamara Molentová a v mužskej kategórii Sebastián Ilavský.