Koniec roka v znamení ocenení za vernosť

Každý zamestnanec je pre nás dôležitý

 

Ocenených zamestnancov za vernosť privítali členovia Predstavenstva ŽP.
Prítomných privítali členovia predstavenstva. Zľava: Ing. M. Srnka, PhD., Ing. M. Niklová a Ing. M. Dekrét. Foto: A. Nociarová

Záver roka je v Železiarňach Podbrezová, okrem iného, spájaný aj s odmeňovaním vernosti. Tohtoročných jubilantov, ktorí vo fabrike odpracovali nepretržite tridsať rokov sa 21. decembra 2018 v Dome kultúry ŽP v Podbrezovej stretlo šesťdesiatjeden. Táto tradícia trvá od roku 2010 a za ten čas bolo hodinkami s vygravírovaným poďakovaním odmenených viac než tisíc zamestnancov. Odmenených privítali členovia predstavenstva, Ing. Mária Niklová, Ing. Miloš Dekrét a Ing. Milan Srnka, PhD., ktorí im poďakovali za odvedenú prácu a okrem hodiniek odovzdali aj ďakovné listy.  

„Zamestnanec je pre nás veľmi dôležitý, pretože nech je technológia akokoľvek výborná, pokiaľ nie sú zamestnanci odborne zdatní a lojálni voči firme, všetko ostatné je na nič. Toto si uvedomujeme už dlhé roky a všetci tí, čo tu dnes sedíte ste členmi jednej veľkej rodiny. Patrí vám poďakovanie, pretože výborné výsledky máme aj vďaka vám,“ povedala v úvode Ing. M. Niklová.

Ďalej sa slova ujal Ing. M. Dekrét, ktorý okrem iného povedal: „Máte za sebou tridsať poctivo odrobených rokov. Úspech železiarní stojí na ľuďoch ako ste vy – ktorí sú tu niekoľko rokov, dokonale poznajú fabriku a svojou odbornosťou napomáhajú k jej napredovaniu. Pevne verím, že sa takto budeme stretávať aj naďalej“.

Na záver sa prítomným prihovoril Ing. M. Srnka, PhD.: „Železiarne Podbrezová sú úspešná firma, ktorá pre svojich zamestnancov zabezpečuje množstvo sociálnych istôt. Vy ste tejto firme verní už tridsať rokov a ja pevne verím, že vás budú vo vašej vytrvalosti nasledovať ďalší spolupracovníci, pretože mať verných zamestnancov je úspech“.

Decembrové dopoludnie bolo v znamení blížiacich sa vianočných sviatkov, a tak si všetci navzájom želali ich príjemné prežitie, hlavne veľa zdravia, úspechov a šťastné vykročenie do nového roka.

 

Ocenení zamestnanci dostali od vedenia ŽP hodinky
Ocenení objektívom A. Nociarovej

 

O svoje dojmy sa s nami podelili:

 

Komora Pavel, Tcú

Tridsať rokov je veľmi dlhá doba, za ktorú bolo zmenených viac vecí. Doba ide dopredu a najviac to vidno na technológiách, ktoré sú ďaleko vpred ako tomu bolo kedysi, keď som tu začínal. Dnes sa robí kvalitnejšie. Za svoju pôsobnosť vo fabrike som zmenil viac pozícií – pracoval som ako brúsič, frézar a momentálne pracujem na pozícií kalič. Od vedenia je veľmi pekné, že si spomenú na svojich dlhoročných zamestnancov a že ich vedia oceniť. Hodinky sa mi páčia a určite ich budem nosiť.

 

Mária Englerová, Vt

Je to dobrý pocit, preberať hodinky za tridsať odpracovaných rokov, to už niečo znamená. Ubehlo to neuveriteľne rýchlo. Je to taký dlhý čas, že si s tou fabrikou zamestnanec naozaj musí rozumieť a že si aj na všetko pamätá. V roku 1988 som nastúpila ako delička rúr, ešte do štátneho podniku, do Švermových železiarní. Prežila som kadečo, čo sa za tie roky udialo – napríklad revolučné obdobie, prvé valné zhromaždenie, ale aj krízy a transformáciu… Podnik časom prešiel na akciovú spoločnosť a dnes patrí medzi európsku špičku. Ja som zažila len to dobré – dobrý kolektív, mohli sme sa navzájom na seba spoľahnúť a aj medziľudské vzťahy boli oveľa lepšie než teraz. Som spokojná a rada že som tu zamestnaná.

 

Medveď Peter, Tcú

Tridsať rokov je tridsať rokov a ja som za ten čas spokojný. Za tie roky sa toho veľa zmenilo, aj režim dokonca. Technológia išla vpred a zmenili sa aj medziľudské vzťahy, ale nemôžem povedať, že k horšiemu. Každé to obdobie má svoje „pre“ aj „proti“. Na svojej pozícií, frézar ozubenia, pracujem už dvadsať rokov. Je to pekné, že si vedenie na nás spomenie a hodinky sú peknou pamiatkou na odpracované roky. Určite ich budem nosiť.

 

Iveta Trnikova, Tcú

Keďže tu pracujem už tridsať rokov, tak o svedčí o tom, že som tu spokojná. Na svoj prvý deň vo fabrike si pamätám, akoby bol včera. Tie roky hodnotím pozitívne v každej sfére. Pracovala som v opravni, expedícií a teraz som v Tcú, takže dá sa povedať, že stále som bola na jednom mieste, na jednotke. Za tie roky sme boli vždy veľmi dobrý kolektív, čo je v práci veľké plus, človek hneď chodí do práce s väčšou radosťou. Hodinky sú skutočne krásne, cením si ich a budem ich s hrdosťou nosiť.

 

Ľubomír Mituník, Vt 

Za tridsať rokov sa pomenilo veľmi veľa – aj ľudia, aj technológie, nastala modernizácia, ale našťastie to bolo vždy len v tom dobrom. Za ten čas mám veľa zážitkov, o ktorých by sa dalo dlho rozprávať. Niektoré boli dobré, iné zas menej, ale dôležité je, že celkovo je človek spokojný.

 

 

 

 

Katarína Petríková, Vt

Keď som do železiarní nastúpila, ani by ma nenapadlo, že dnes budem preberať hodinky za tridsať odpracovaných rokoch. Ubehlo to ako voda. Je to také za dosť učinenie by som povedala, že vaša práca za tridsať rokov je ocenená. Je to predsa len dlhá doba. Od začiatku som pracovala na tej istej pozícií, žeriavnička, a som spokojná. S úsmevom na tvári sa dá vždy všetko zvládnuť. Hodinky sa mi páčia, sú elegantné, vhodné na výnimočné príležitosti.