Úspechy našich žiakov v športových súťažiach

 

Úspechy žiakov SG ŽP v športových súťažiach

V závere uplynulého roka sa žiaci Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová (SG ŽP) zúčastnili viacerých športových súťaží, v ktorých dosiahli veľmi pekné umiestnenia. Boli sme úspešní vo futsale, basketbale, florbale i volejbale.

Futsal chlapci

Krásny a hlavne víťazný turnaj odohrali naši chlapci v okresnom kole školskej postupovej súťaže vo futsale. Postupne zdolali všetkých súperov, s ktorými sa stretli v jednotlivých zápasoch. Podľa očakávania najťažší bol zápas proti našej hutníckej SOŠ-ke, v ktorom sme zvíťazili tesne 2:1. Všetkých ostatných súperov sme porazili jasne a zaslúžene sme si vybojovali postup do regionálneho kola, ktoré usporiadame na domácej pôde začiatkom februára.

Basketbal chlapci a dievčatá

Telocvičňa Gymnázia Martina Kukučína v Revúcej bola dejiskom zápasov v basketbale chlapcov aj dievčat stredných škôl, ktoré sme odohrali 11. decembra. Do tohto regionálneho kola sme postúpili po víťazstvách chlapcov aj dievčat nášho SG ŽP v okresných kolách, no súperi z domáceho gymnázia v Revúcej boli nad naše sily. Chlapci prehrali jasným skóre 17:3, keď naše jediné body poslal do revúckeho koša Lukáš Levík trojkovým hodom. Dievčatá dlho bojovali o víťazstvo, no nezvládli záver zápasu a súperky im ušli až v záverečných minútach. Výsledkom bola prehra o tri koše 18:12. V regionálnom kole sme tak obsadili druhé – nepostupové miesto.

Florbal chlapci

Naši chlapci boli úspešní aj vo florbale, keď zvíťazili v okresnom kole, kde sa nám podarilo poraziť aj tradičného víťaza Gymnázium Jána Chalupku v Brezne.

Volejbal chlapci a dievčatá

Chlapci z nášho SG ŽP nenašli premožiteľa ani vo volejbale. Zvíťazili nad ostatnými strednými školami z okresu Brezno a vybojovali si tým postup do regionálneho kola, ktoré odohráme vo februári proti súperom z Revúcej. Študenti našej školy tak pokračujú v mimoriadne úspešných športových úspechoch, pretože v tomto školskom roku sme zatiaľ zvíťazili vo všetkých okresných kolách v športoch, ktoré boli zatiaľ zorganizované po školskej linke. Postupne sa nám podarilo vyhrať cezpoľný beh, vytrvalostné štafety, basketbal, futsal, florbal a nakoniec aj volejbal. Chlapcom ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy, výborný prístup a držíme palce vo vyššej súťaži.

Naše dievčatá obsadili v okresnom kole vo volejbale krásne tretie miesto. Napriek veľkej snahe a odhodlaniu podľahli Súkromnej strednej odbornej škole pedagogickej EBG Brezno a Hotelovej a Obchodnej akadémii Brezno. Nakoniec v poslednom napínavom zápase proti Gymnáziu Jána Chalupku z Brezna sa nám podarilo zvíťaziť a odniesť si domov pohár a diplom. Dievčatám ďakujeme a gratulujeme.

 

Vo futsale obsadili prvé dve miesta žiaci našich škôl
Vo futsale obsadili prvé dve miesta žiaci našich škôl

 

Športové úspechy žiakov SSOŠH ŽP

Rovnako žiaci Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej Železiarne Podbrezová (SSOŠH ŽP) úspešne reprezentovali svoju školu na rôznych športových podujatiach. Chlapci súťažili v basketbale, futsale, florbale či volejbale, kde si počínali nasledovne.

Basketbal

Koncom novembra sa uskutočnilo okresné kolo v basketbale stredných škôl. Naša škola sa zúčastnila tohto turnaja, kde ju reprezentovali: Andrej Adamec, Miloslav Janík, Alex Matzenauer z III.B, Michal Caban, Norbert Šandor z III.A, Jakub Hazucha, Erik Miklušák z I.B, Marek Macuľa z I.C a Šimon Bubelíny zo IV.A. Chlapcom patrí veľké ďakujem za bojovnosť, stačilo nám to na 3. miesto.

Futsal

Dňa 10. decembra sa na pôde našej školy organizovalo okresné kolo vo futsale. Reprezentovali nás žiaci ako Kevin Lavrík, Roland Galčík, Samuel Geschwandtner, Peter Ustaník, Jozef Blaho, Michal Caban, Andrej Urgela, Dominik Molčan a bránil Šimon Bubelíny. Chlapci vybojovali pekné 2. miesto.

Florbal

Dňa 17. decembra sa konalo okresné kolo vo florbale žiakov stredných škôl. Naši žiaci: Norbert Šandor, Matej Belko, Adam Klement, Alex Matzenauer, Erik Miklušák, Jakub Hazucha, Šimon Bubelíny, Marek Dzurman, Jakub Rusko, Marek Bálint a Marek Macuľa spomedzi zápasov vyhrali len jeden, čo im stačilo na konečné štvrté miesto.

Volejbal

Dňa 18. decembra sa konalo okresné kolo žiakov stredných škôl vo volejbale. Po napínavých bojoch, kde rozhodovali len malé chybičky, si žiaci našej školy vybojovali tretie miesto, za čo im blahoželáme. Chlapci, ktorí reprezentovali našu školu: Marek Macuľa, Jakub Rusko, Alex Matzenauer, Michal Caban, Adam Klement, Andrej Adamec, Šimon Bubelíny a Marek Dzurman.
Ďakujeme za reprezentáciu našej školy.