Naši kolkári v desiatke najlepších

Dňa 21. decembra slávnostne vyhlásili v SND v Bratislave výsledky ankety Športovec roka 2018. Hlasovalo 103 členov Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov. Slovenské biatlonistky obsadili prvé priečky v kategórii jednotlivcov, ako aj v kategórii kolektívov.

V kategórii kolektívov však má aj náš ŠK Železiarne Podbrezová svoje zastúpenie. Naši kolkári sa už aj v minulosti dostali medzi elitné kolektívy slovenského športu, keď v roku 2013 obsadili 15. miesto a v roku 2012 dokonca skončili na 7. priečke. V tohtoročnej ankete sú kolkári v desiatke najlepších, keď sa delia o deviatu pozíciu spolu s basketbalistkami Good Angels Košice.

Pri hlasovaní určite zavážili dlhodobé výborné výsledky nášho oddielu, ako aj fakt, že sme sa stali víťazmi Ligy majstrov 2017/2018. Ako jeden zo štátom neuznaných a neolympijských športov sa tak vtesnal medzi viac populárne a podporované športy. Naši hráči tak robia dobrú reklamu nielen Železiarňam Podbrezová, ale aj celému Slovensku v zahraničí. Gratulujeme a ďakujeme.