Z Podbrezovej do Paríža

O vynikajúcich výsledkoch našich žiačok v cezpoľnom behu som v tomto školskom roku písal už veľakrát, pretože zvíťazili v tejto disciplíne na majstrovstvách okresu, kraja a napokon aj Slovenska.

Dňa 7. novembra 2017 sa v Liptovskom Mikuláši konali kvalifikačné preteky o postup na Školské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia 2. – 7. apríla 2018 v Paríži. Naše dievčatá obsadili v súťaži družstiev krásne 2. miesto. Podľahli len víťazkám, dievčatám zo Športového gymnázia Trenčín, ktoré súčtom umiestnení svojich bežkýň dosiahli len 23 bodov (mali 3., 4., 6. a 10. miesto v celkovom poradí), kým my sme nazbierali až 31 bodov (obsadili sme 1., 2., 11. a 17. miesto v celkovom poradí). Keďže sestry Remeňové obsadili prvé dve miesta (Mária zvíťazila a Zuzana dobehla na 2. mieste), vybojovali si postup a v Paríži budú reprezentovať nielen našu školu, ale aj celú Slovenskú republiku v kategórii jednotlivcov. Na úžasnom druhom mieste v súťaži družstiev sa podieľali okrem sestier Remeňových aj Anežka Smarkoňová – 11. miesto, Júlia Baláková – 17. miesto a nebodujúce pretekárky Lucia Janíková a Mária Štulajterová.  Všetky naše úspešné dievčatá sú biatlonistky, ktoré pripravuje tréner Mgr. Peter Kazár. Poďakovanie patrí hlavne jemu! Dievčatám v Paríži budeme tuho držať palce a dúfame, že účasť na Školských majstrovstvách sveta si vybojujú aj vo svojom hlavnom športe – biatlone. Tam ich kvalifikačné preteky ešte len čakajú! Bol by to fantastický úspech nielen pre dievčatá, ale aj pre našu školu, naše malé Súkromné gymnázium ŽP!