Trenčín nám uštedril poriadnu ranu

 

V posledných zápasoch Fortuna ligy zapracoval tréner do zostavy viacero mladých hráčov, čo si vyžiadala súčasná situácia, no herná neskúsenosť mladíkov priniesla aj svoju daň. Rekordná domáca prehra s Trenčínom ukázala vysokú školu efektivity hráčov spod hradu Matúša Čáka, ale aj fakt, že náš káder potrebuje zmenu. V poslednom období boli na skúškach v našom klube futbalisti (brankár Adnan Haračič a hráči Ermin Alič, Ensar Hajrovič), ktorí by mali priniesť chýbajúcu kvalitu a skúsenosti. Testovanie hráčov bude pokračovať aj v ďalšom období, pretože fakt, že sa FK ŽP reálne vrátil k pôvodnej filozofii zapracovania mladých hráčov do zostavy, si vyžaduje aj príchod skúsenejších hráčov, aby spolu s našimi mladíkmi vytvorili konkurencieschopnejší tím. Viac sa dočítate v rozhovore s trénerom Marekom Fabuľom. 

 

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 1:8 (0:5)

Góly: 81. Bernadina – 6. Janga, 22. Kostelný (vl.), 33. Ubbink, 43. El Mahdioui, 44. Janga, 48. Ubbink, 62. Azango, 68. Šulek.

Podbrezovčania sa chceli doma, po troch prehrách, predviesť, lenže proti stál výborne disponovaný súper z Trenčína. Jeho hráč Rangelo Janga sa presadil už v šiestej minúte (0:1). Práve tento útočník bol namočený aj v druhom góle, jeho prihrávku si do vlastnej siete zrazil Jaroslav Kostelný (0:2). Podbrezovský kapitán sa krátko na to zranil a nahradil ho Lepieš. Na priebežných 0:3 zvýšil po zisku lopty od Kuca, Ubbink. Do polčasu Trenčín zvýšil na rozdiel piatich gólov, keď skóre upravili El Mahdioui a svojím druhým presným zásahom v stretnutí Rangelo Janga.

Druhé dejstvo začalo podobne, ako to prvé skončilo. Trenčanom sa naďalej darilo premieňať svoje šance a na 0:6 zvýšil Ubbink krásnou strelou do rohu Kuciakovej svätyne. Ten si musel kalich horkosti vypiť až do dna, keď Azango využil prihrávku Skovajsu z pravej strany a konečný ôsmy gól pridal Šulek. Podbrezová v závere ešte znížila, po kontre sa gólovo presadil Endy Opoku Bernadina. Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Kvalita bola jednoznačne na strane Trenčína. Na nás čaká tŕnistá cesta s cieľom vybudovať mužstvo na kvalitatívne inej úrovni. Bude to o tvrdej práci, ktorá si vyžiada pokoru a pochopenie okolia.“

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Valek, Kostelný (31. Lepieš), Kuc – Viazanko, Baez (54. Gerát), Kopičár (46. Sedláček), Leško, Djordjević – Bernadina, Jedinák.

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Čögley, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui –  Ricky van Haaren (77. Paur), Ubbink, Gong (70. Kvocera), Azango (85. Zubairu) – Janga.

 

Zápas s Trenčínom
Zo zápasu s Trenčínom objektívom A. Nociarovej