Brankár Patrik Macej zo zdravotných dôvodov ukončil kariéru

 

Brankár FK Železiarne Podbrezová Patrik Macej ukončil profesionálnu kariéru. Po problémoch s chrbtom sa dvakrát pokúšal o reštart, ale zdravotný stav mu definitívne nedovolil pokračovať ďalej vo futbale.

Dvadsaťpäťročný rodák z Ostravy oznámil svoje rozhodnutie prostredníctvom videa na svojom Instagrame.

„Týmto videom by som chcel priblížiť svoju situáciu všetkým, ktorí sa o mňa zaujímajú. Chodia mi správy ako sa mám, ako to vyzerá a podobne. Rád by som to už nadobro uzavrel. Zdravie mi nedovolí pokračovať v tom, čo milujem,“ povedal náš bývalý brankár, ktorý odštartoval svoju kariéru v Baníku Ostrava. Na profesionálnej úrovni pôsobil iba na Slovensku. Postupne chytal za Michalovce, Slavoj Trebišov, Lokomotívu Košice, Dunajskú Stredu a svoju kariéru uzavrel v drese FK Železiarne Podbrezová.

Patrik Macej bol našou brankárskou jednotkou. Foto: I. Kardhordová Patrik Macej sa po zranení chrbta snažil vrátiť do súťažného kolotoča, bolesti však neustupovali, situácia sa zhoršovala a jeho zdravotný stav mu neumožňuje pokračovať ďalej v kariére. „Doktori sa už prvýkrát, keď sa mi to stalo, zhodli, že by som mal skončiť. Ja som to však nechcel dopustiť a veril som, že sa dám do poriadku. Aj v druhom prípade sa lekári zhodli a ja som začal uvažovať, čo ďalej. Už vtedy som rozmýšľal, že skončím hneď, pretože bez práškov by som asi nechodil. Keď existuje veľká pravdepodobnosť, že keď budete starší, budete mať veľké zdravotné problémy, tak sa asi len tak nerozhodnete, že idete ďalej. Napriek tomu som chcel zabojovať. Žiaľ, telo mi povedalo svoje. Musím to akceptovať a prijať, ako to je,“ priblížil niekdajší mládežnícky český reprezentant.

Za výkony v drese železiarov Patrikovi aj touto cestou ďakujeme a v ďalšom živote prajeme všetko najlepšie.