Brankár Ludha prispel k víťazstvu nad Talianskom

 

Slovenská futbalová reprezentácia hráčov do devätnásť rokov odohrala posledný duel v aktuálnom kalendárnom roku. Zverenci trénera Alberta Rusnáka si 19. novembra zmerali sily s talianskymi rovesníkmi v meste Recanati. Domáci výber podľahol našim reprezentantom 2:4. K výhre slovenských mladíkov proti silnému súperovi z Talianska prispel aj náš brankár Richard Ludha, ktorý odchytal celý zápas.

Richard Ludha patrí k oporám staršieho dorastu FK Železiarne Podbrezová
Richard Ludha patrí k oporám staršieho dorastu FK Železiarne Podbrezová

Richardovi sme po víťaznom reprezentačnom stretnutí položili zopár otázok:

Ako sa ti chytalo v zápase s Talianskom a ako si vnímal atmosféru na štadióne?

– Bol to výborný zápas, v ktorom sme zvládli úvod a strelili hneď dva góly. Taliani začali diktovať tempo hry až niekedy v polovici prvého polčasu, kedy sa dostali aj do zaujímavých príležitostí. Trochu smolne som dostal gól z prvej strely na bránu, ale potom som to napravil dobrým zákrokom a odvtedy sa mi chytalo výborne. V takej atmosfére, aká bola na našom zápase, je radosť hrať futbal. Aj keď to boli Taliani, ale spravili super atmosféru a bol to určite najlepší zápas v mojej kariére.

S akými ambíciami ste šli ako mužstvo do zápasu? Povedal by si pred jeho začiatkom, že dokážete streliť Talianom až štyri góly?

– Ako do každého zápasu, tak aj do tohto sme šli s cieľom vyhrať. Po nevydarenej kvalifikácii sme si chceli napraviť chuť a náladu víťazstvom a ukončiť rok pekne. To, že im dáme štyri góly, nečakal asi nikto, ale všetky góly boli zaslúžené a pri väčšom šťastí sme mohli dať kľudne ešte ďalšie dva. Štyri však nakoniec stačili. So srdcom a túžbou vyhrať sme to zvládli a za stavu 2:3 sa nám v závere podarilo ešte dať gól a zabezpečiť si cenné víťazstvo.

Aký je tvoj futbalový sen? Čo by si chcel vo svojej kariére dosiahnuť?

– Som ako každý mladý hráč a mám tie najvyššie ciele a ambície, napríklad hrať Ligu majstrov či Majstrovstvá sveta. To by chcel asi každý. Ale momentálne je môj najväčší cieľ chytať Fortuna ligu.