Železiari v repre

Futbalová Niké liga má naplánovanú reprezentačnú prestávku. Najcennejší dres svojej krajiny si oblečú aj viacerí železiari. Vo výbere českého národného tímu do 21 rokov sa objavil Chris Kabongo. Česi odohrajú dva kvalifikačné duely. Zaujímavosťou je, že jeden z nich je proti Slovensku, v ďalšom si zmerajú sily s Islandom.

Slovenská osemnástka sa pripravuje na medzinárodný turnaj v Českej republike. Súčasťou tímu budú Pavol Kuťka, Jakub Zábojník a Boris Rusnák. Medzi náhradníkmi sa objavili Róbert Petruška a Adrián Lutka.

Reprezentačné povinnosti čakajú aj našu devätnástku. Dva zápasy proti Chorvátsku absolvujú i Filip Mielke a Šimon Faško. V menoslove hráčov sa objavil aj Andy Masaryk, ktorý však odišiel z FK Železiarne Podbrezová na hosťovanie do Pohronia. Cieľom je, aby nabral čo najviac herných skúsenosti medzi dospelými.

„Je pre nás dôležité, aby bol naplno vyťažený a pravidelne hrával zápasy, preto posilní partnerský klub FK Pohronie, pôsobiaci v druhej najvyššej súťaži. Odchádza na hosťovanie, aby sa vrátil pripravený a v zápasovom tempe,“ uvádza oficiálna webová stránka nášho klubu.