Body nám dvakrát utiekli pomedzi prsty v nadstavenom čase

Futbalová Niké liga pokračovala ďalšími zápasmi. Po prehre v Trnave si túžili hráči FK Železiarne Podbrezová napraviť chuť doma proti Trenčínu. Mužstvu spod Čákovho hradu sa v tejto sezóne zatiaľ darí a patrí k príjemným prekvapeniam súťaže. Navyše, podobne ako náš celok, aj AS sa prezentuje útočným a atraktívnym futbalom. Súboj v Zelpo aréne tak sľuboval zaujímavé divadlo.

Stretnutie sa začalo za vytrvalého dažďa. Hlavný rozhodca už po pár sekundách duel prerušil. Po asi troch minútach sa pokračovalo v hre. Lepšie vstúpili do zápasu hostia. No Kmeť a ani Bariš Ludhu neprekonali. Sedem minút pred koncom polčasu predsa len udrel Rahim Ibrahim a otvoril skóre. Ešte pred odchodom do kabín však krásne zakončil Kováčik a vyrovnal.

V druhom polčase sa hral výborný futbal. Zo šatní sme prišli nabudení, Kabongo šikovne potiahol loptu, naservíroval ju Sanusimu a železiari viedli 2:1. Následné šance na oboch stranách ostali nepremenené, hoci možnosť na skórovanie mali oba celky. Mrzia najmä naše príležitosti. Krásny lob Assinora, či nevydarené zakončenie Bartoša jednoznačne volali po góle. Keď sa už zdalo, že „ukopeme“ tri body, prišiel šok. V nadstavenom čase hostia zahrávali rohový kop, lopta sa nešťastne odrazila od Bartoša do siete a bolo vyrovnané. Na ukazovateli skóre tak svietil konečný výsledok 2:2.

Futbal ho bavil

Hoci strata dvoch mrzela, pri duši ho hriali myšlienky z kvalitného stretnutia. Tréner Roman Skuhravý priznal, že po zápase mal pocit z dobre odvedenej práce, aj keď jeho mužstvo prišlo o výhru v samom závere. „Z môjho pohľadu išlo o jeden z najlepších zápasov, aké moje mužstvo odohralo,“ rozplýval sa český lodivod v službách klubu z Horehronia. Vystrúhal poklonu Trenčínu a priznal, že súpera pozorne sleduje od začiatku sezóny. „Videli sme špičkový súboj a moji hráči museli ísť na dno svojich síl. Verím, že my a aj Trenčín budeme miešať karty vysoko. Tento zápas ma naozaj bavil,“ povedal R. Skuhravý.

Slabší polčas

Po stretnutí s Trenčínom nás čakal súper najťažšieho kalibru. Cestovali sme na pôdu Slovana. Uvedomovali sme si, že tím z hlavného mesta má za sebou hanebné vystúpenie v pohárovej Európe. Túto skutočnosť chceli naši hráči využiť.

V úvode sa mužstvá skôr oťukávali. Prvé zakončenie išlo na triko Galčíka, Borjan jeho strelu zneškodnil. Slovan nebol príliš nebezpečný, no udrel v 22. minúte. K lopte sa dostal Barseghjan a krásnou strelou nedal Ludhovi šancu – 1:0.

O asi štvrťhodinu mohol arménsky futbalista streliť aj druhý gól, ale odolali sme. V závere polčasu netrafil bránu Talakov. Prvý polčas nepriniesol veľa futbalovej krásy.

Siahali sme na výhru

Po prestávke sme začali tutovkou. Borjan však loptu zázračne vytiahol z bránkovej čiary. Na opačnej strane skúšal šťastie Abubakari. Železiari mali na prvý pohľad viac z hry, ale vo finálnej fáze sa trošku trápili.

Po hodine hry skúšal šťastie znovu Galčík, no nepresne. Ďalšie minúty už patrili domácim. Ludha zlikvidoval strelu Kucku a aj tutovku Strelca. Proti nášmu brankárovi neuspel ani Barseghjan. Čo nevyšlo na jednej, podarilo sa na opačnej strane. Kováčik potiahol loptu, vo veľkom vápne si skvelo prevzal loptu Assinor a krížnou strelou vyrovnal. Boli sme pri chuti, striedajúci Blahút vyskúšal pozornosť brankára Slovana. V závere sme udreli druhýkrát. Presný center Kováčika našiel hlavu Bartoša a razom sme boli vo vedení. Cítili sme, že na horúcej pôde môžeme získať tri body.

Lenže prišiel štvorminútový nadstavený čas. Ten pripomínal zlý sen. Najskôr Blahút fauloval, priamy kop zahrával Lovat, posadil loptu na hlavu Kashiu a bolo vyrovnané.

No to nebolo všetko. Podbrezová síce rozohrávala loptu po góle zo stredového kruhu, ale veľmi rýchlo o ňu prišla. Slovan zaútočil ešte poslednýkrát, Barseghjan dostal dlhú prihrávku, Grešák prehral kľúčový súboj a arménsky hrdina duelu rozhodol o troch bodoch pre belasých. V našom tábore zavládlo obrovské sklamanie, favorita sme mali na lopatkách, nakoniec sme z Tehelného poľa nezobrali ani bod.

Súper trestal chyby

Podbrezovský tréner po stretnutí netajil sklamanie a bolo vidieť, že ním lomcujú emócie. Priznal, že išlo o emočne skutočne veľmi náročný zápas.

„Myslím si, že sme boli od začiatku herne lepší na prvých sedemdesiatich metroch. Čo nás nezdobilo, bola predfinálna a finálna fáza. Nemali sme tam dobrý pohyb ani načasovanie. Kvalitu domácich bolo vidieť v situáciách, ktoré si vypracovali po našich stratách lôpt,“ zanalyzoval duel na pozápasovej tlačovke a dodal: „Čo sa záveru týka, musíme pracovať tak, aby sme boli nabudúce lepší vo finálnej fáze, sebavedomejší, pokojnejší, presnejší a aby sme sa vyvarovali takýchto chýb.“

Mark Assinor (v bielom) bol blízko ku gólu už v zápase s Trenčínom.
Matej Grešák (vľavo) bráni Dávida Strelca, útočníka Slovana.