Bronz Adély Liptaiovej vo vytrvalostných pretekoch

Počas prvého septembrového víkendu hostili Vyhne majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone.
V sobotu boli na programe rýchlostné preteky, v ktorých sa predstavili štyria naši športovci.
V nedeľu štartovali vo vytrvalostných pretekoch traja podbrezovskí biatlonisti.

Mladší dorastenec Nikolaj František Dobiaš bol v rýchlostných pretekoch blízko k medaile, no nakoniec na ňu nedosiahol. Napriek šiestim chybám na strelnici finišoval štvrtý, len necelých sedem sekúnd za bronzovou pozíciou. Vo vytrvalostných pretekoch skončil na 7. priečke, keď sa mu opäť príliš nedarilo na strelnici. V štyroch položkách urobil spolu 11 chýb.

Kým v šprinte bežali biatlonisti trestné kolá, vo vytrvalostných pretekoch sa za každý minutý terč pripočítavalo k celkovému bežeckému času 30 sekúnd. V súčte to znamenalo ďalších päť a pol minúty pre nášho biatlonistu, čím stratil nádej na jednu z medailí.

Medzi mladšími dorastenkami skončila Ema Beraxová v rýchlostných pretekoch na 9. mieste, ďalší deň už neštartovala. V početnej a kvalitnej kategórii starších dorasteniek sme mali dvojité zastúpenie počas obidvoch súťažných dní. Adéla Liptaiová obsadila 5. priečku v šprinte a vo vytrvalostných pretekoch si vybojovala bronz po výbornom behu a slušnej streľbe, keď dokopy nesklopila z dvadsiatich terčov iba štyri. Cheryl Chládeková zaznamenala 11., respektíve 13. miesto.