Viac ako päťtisíc balíčkov potešilo súčasných i bývalých zamestnancov

Vedenie akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová pripravilo aj tento rok pre svojich súčasných i bývalých zamestnancov predčasný vianočný darček v podobe mäsových balíčkov od spoločnosti Tauris, a.s. Množstvo taštičiek si postupne prevzali stovky pracovníkov, ale i dôchodcov, ktorí splnili príslušné podmienky a z podbrezovských železiarní odišli na zaslúžený odpočinok.

„Celkovo nám bolo doručených 5 180 mäsových balíčkov, z toho najviac si prevzali súčasní zamestnanci, čo predstavovalo 2 760 kusov. Balíček dostali aj zamestnanci dcérskych spoločností akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová,“ informovala Jana Kohútová, riaditeľka ŽP Gastroservis, s.r.o. Na distribúcii sa podieľali pracovníci ŽP Bezpečnostné služby s.r.o. a zamestnanci odboru personalistiky a miezd.

ANKETA
Voňavá taštička plná dobrôt potešila nielen nás, súčasných zamestnancov, ale i našich bývalých kolegov. Slová vďačnosti a dojatia boli pri preberaní sprievodným znakom. Obdarovaní sa zhodli, že takáto pozornosť od bývalého zamestnávateľa si zaslúži obdiv, uznanie a najmä vďaku.

Niektorých bývalých pracovníkov sme oslovili a opýtali sa ich, ako si spomínajú na roky prežité v najväčšom hutníckom závode na Horehroní a čo pre nich znamená takéto milé prekvapenie.

Milan Tlučák: Pracoval som ako operátor v oceliarni na odsávaní 22 rokov. Som veľmi rád, že si vedenie podbrezovských železiarní spomína aj na bývalých pracovníkov. Veľmi pekne ďakujem. Roky vo fabrike boli pestré, niekedy sa darilo viac, inokedy menej, ale vždy sa dalo všetko vydržať. Kolegom i vedeniu odkazujem, nech sa im vo všetkom darí. Prajem im veľa zdravia a pracovných i rodinných úspechov.

Ján Glejdura: Robota v železiarňach bola dobrá, nemôžem sa na nič sťažovať. Dôležité bolo pracovať poctivo a najmä zodpovedne, aby sa nič nestalo. Balíček ma veľmi potešil. Nestáva sa bežne, že si bývalý zamestnávateľ spomenie na dôchodcov. Neviem, či niekto niečo podobné robí na Slovensku. Je to mimoriadne príjemné.

Pavel Oravkin: V podbrezovských železiarňach som pracoval takmer 38 rokov. Začínal som v stripovacej hale, bol som i na šrotovom poli a neskôr na liacom žeriave v oceliarni. Bolo to pekné obdobie a určite nebanujem. Musel som však skončiť zo zdravotných dôvodov. Je pekné, že si na nás dôchodcov bývalý zamestnávateľ spomína. So súčasnými i bývalými kolegami sa stretávame viackrát do roka. Spomienky máme pestré, neraz si aj poplačeme. Sú to krásne zážitky. Zažili sme dobré i zlé časy, ale aj výmenu generácií.

Ján Fedor: Pracoval som najskôr na ťahárni 1 a neskôr aj na pretlačovni, kde som bol dlhé roky. V Podbrezovej som sa aj vyučil. Do práce som chodil o pol štvrtej ráno. V Podbrezovej sa mi však páčilo. Boli sme dobrý kolektív v škole i na pracovisku a rozumeli sme si. Páči sa mi, že si bývalý zamestnávateľ na nás dôchodcov spomína. Okrem balíčkov pravidelne dostávam, napríklad, aj kalendár, chodia mi tiež noviny. Som mnohonásobný darca krvi, za čo som bol odmenený viacerými plaketami. Za všetko som vďačný.

Agáta Hyriaková: Pracovala som v železiarňach dvadsať rokov na viacerých pozíciách – či už na pretlačovni, žeriave, ale aj na pílach a všade, kde bolo potrebné. Na obdobie, keď som chodila do roboty, si rada spomínam. Práca ma totiž bavila. Najradšej som mala nočné zmeny. Deti boli malé a v noci spali. Ja som bola zatiaľ v zamestnaní. Celkovo som bola veľmi spokojná. Prajem si, aby sa každému v železiarňach tak páčilo ako mne. Balíček ma veľmi potešil. Ďakujem a všetkých pozdravujem.