V úvode novej sezóny kariérne maximum Zuzany Remeňovej

Zuzana Remeňová obsadila v stíhacích pretekoch 44. miesto. Foto: P. Slavík

Na prelome mesiacov november a december sa vo švédskom Östersunde uskutočnilo úvodné kolo Svetového pohára v biatlone. Hneď na začiatku sezóny sa vo výbornej forme predviedli sestry Remeňové.

Ako prvá bola na programe single miešaná štafeta, kde Mária Remeňová spolu s Tomášom Sklenárikom obsadili 17. miesto. Vo vytrvalostných pretekoch štartovali už obidve sestry, Zuzana skončila 65. a Mária 86. Naše dvojičky boli taktiež súčasťou ženskej štafety, ktorú doplnili Ema Kapustová a Júlia Machyniaková. Kvarteto slovenských reprezentantiek si vybojovalo solídnu 13. pozíciu. V rýchlostných pretekoch finišovala Zuzana 47. a Mária 60. Po prvýkrát v kariére obidve naraz postúpili do stíhačky, kde si Zuzana svoje umiestnenie ešte vylepšila a 44. miestom si utvorila kariérne maximum. Mária preteky nedokončila, keď bola predstihnutá prvou pretekárkou o kolo, čo znamená predčasné stiahnutie z trate.

Druhé kolo Svetového pohára sa presunulo do rakúskeho Hochfilzenu, kde opäť nechýbali ani podbrezovské biatlonistky. Rovnako ako v prvom kole, aj tentokrát ich sprevádzal tréner Peter Kazár.
Počas troch súťažných dní čakali na pretekárov tri disciplíny. Po rýchlostných a stíhacích pretekoch boli na programe štafety. V tej ženskej nechýbali ani naše dvojičky, pričom Mária štafetu rozbiehala a Zuzana sa predstavila na druhom úseku. Slovenskú štvoricu doplnili Júlia Machyniaková a Ema Kapustová, rovnako ako vo Švédsku. Oproti prvému kolu si slovenské reprezentantky pohoršili o jedno miesto, keď finišovali štrnáste.

Predtým sa v rýchlostných pretekoch viac darilo Márii, ktorá si 59. miestom zabezpečila účasť v nasledujúcej stíhačke. Tam sa jej však už umiestnenie vylepšiť nepodarilo, keď bola rovnako ako v Östersunde predbehnutá vedúcou biatlonistkou o celý okruh a následne stiahnutá z trate. Zuzana zaznamenala v rýchlostných pretekoch 74. priečku.