Pohár mládeže vo Veľkom Šariši

 

Začiatkom marca sa konal v poradí už tretí turnaj mládeže, ktorý sa tentokrát uskutočnil na kolkárni vo Veľkom Šariši. Naši mladí kolkári opäť potvrdili, že patria medzi slovenskú špičku.

 

Účastníci turnaja vo Veľkom Šariši

 

V kategórii U14 zvíťazila Daniela Mócová, ktorá sa druhým víťazstvom v rade dostala na prvé miesto v celkovom hodnotení súťaže. Druhé miesto obsadil Andrej Balco, vďaka čomu mu patrí v celkovom súčte po troch turnajoch siedma priečka. Lucii Oszagyanovej chýbal v boji o tretie miesto len povestný kúsok šťastia, avšak aj štvrté miesto je určite úspechom. Matúš Bánik sa tentoraz medzi najlepších nedostal, keďže vypadol už v prvom kole vyraďovacích bojov. Napriek tomu mu v celkovom hodnotení patrí druhé miesto.

V kategórii U12 naša Šarlota Sabová po tom, ako s prehľadom ovládla kvalifikáciu, vo finále nestačila na Davida Mikolaja z Tatranu Spišská Nová Ves. Napriek tomu si udržala vedúce postavenie pred záverečným superfinálovým turnajom. V tejto kategórii sa turnaja zúčastnili a cenné skúsenosti tak nazbierali i tri naše najmladšie hráčky Petra Kováčiková, Katarína Markusová a Emma Pružinová.

Záverečný turnaj o celkového víťaza Turnaja mládeže je zatiaľ naplánovaný na 10. apríla a mal by sa odohrať v Pobedime.