Kolkárky na druhom mieste v slovenskej extralige

 

Dňa 7. marca odohrali naše kolkárky predposledné kolo slovenskej extraligy. Na domácich dráhach nastúpili proti lídrovi súťaže TJ Lokomotíva Vrútky.

Už pred zápasom bolo jasné, že práve tieto dve družstvá si bez ohľadu na výsledok rozdelia prvé a druhé miesto v rámci tohto ročníka ženskej kolkárskej extraligy. Hosťujúce hráčky sme nakoniec porazili hladko 6:0. Pred zápasom sa konalo slávnostné odovzdávanie cien pre obidve družstvá.

 

Horný rad zľava: K. Micanová – vedúca družstva žien, M. Ďuricová, P. Machálková, P. Kühnel – manažér. Dolný rad zľava: E. Bábelová, D. Skalošová, J. Poliaková. Chýbajú: V. Vávrová, D. Jankovičová a D. Klubertová. Foto: I. Kardhordová
Horný rad zľava: K. Micanová – vedúca družstva žien, M. Ďuricová, P. Machálková, P. Kühnel – manažér. Dolný rad zľava: E. Bábelová, D. Skalošová, J. Poliaková. Chýbajú: V. Vávrová, D. Jankovičová a D. Klubertová. Foto: I. Kardhordová

 

O viac informácií sme požiadali Ing. Pavla Kühnela, manažéra Kolkárskeho oddielu ŠK Železiarne Podbrezová:

Ako hodnotíte pôsobenie nášho ženského družstva v aktuálnom ročníku kolkárskej extraligy?

– Naše dievčatá potvrdili svoju kvalitu. Napriek zložitejšej organizácii tréningov a zápasov, keďže väčšina hráčok študuje na vysokých školách, sme dokázali suverénne obsadiť druhú priečku. Žiaľ, vďaka niekoľkým drobným zaváhaniam sme prišli o dôležité body. Je to ambiciózny kolektív a verím, že s dobrou perspektívou do budúcnosti.

Proti Vrútkam, majsterkám SR, sme dokázali dvakrát jednoznačne vyhrať na domácich dráhach. Naopak, u nich sa nám nedarilo a dvakrát sme prehrali. Bolo to rozhodujúce v boji o celkové extraligové prvenstvo?

– Treba povedať, že Vrútky sú špecifické. Do Vrútok sa „nechodí vyhrávať“. Je to typická „domáca“ kolkáreň, kde domáci poznajú detailne jej špecifiká a všetky hosťujúce tímy, nielen ženské, ale aj mužské, tam mávajú problémy. Práve víťazstvá našich dievčat nad Vrútkami u nás doma zmazávajú tú aureolu ich neporaziteľnosti. Ako vravím, škoda straty bodov s inými súpermi, mohlo to byť napínavejšie.

V lige majstrov ženy vypadli v druhom kole, rovnako ako muži. Ako sa s odstupom času pozeráte na tieto výsledky?

– V prvom kole sme si prekvapujúco doma poradili s Maďarkami. Poznáme sa, hrávame spolu prípravu. Priznám, nečakal som až také víťazstvo. Naše dievčatá mali skvelý deň. Češky nám v druhom kole ponúkli šancu na dobrý výsledok u nich, žiaľ nevyužili sme ju a doma nám zápas nevyšiel. Mužské druhé kolo bolo čiastočne ovplyvnené aj zdravotným stavom našich opôr a Maďari si šancu nenechali ujsť.
Pre informáciu, Liga majstrov sa kvôli koronavírusu nedohrá a tento ročník tak nebude mať ani víťaza.

Sezóna pomaly končí, aké sú vaše plány pred tou ďalšou a do najbližšej budúcnosti?

– Všetko bude závisieť aj od stavu spoločnosti ohľadom spomenutého koronavírusu. Všetky súťaže aj náš tréningový proces sú zastavené a zatiaľ nie je jasné, či a kedy sa budú dohrávať. Prekladajú sa aj májové majstrovstvá sveta. Týka sa to aj našich hráčov, keďže tvoríme kostru reprezentácie. Na leto sme v spolupráci s chorvátskym zväzom chystali dva výcvikové kempy pre mládež, ktoré tiež môžu byť ohrozené. V našom klube pripravujeme organizáciu Svetového pohára družstiev, ktoré by mali byť v Podbrezovej začiatkom októbra tohto roku. Veríme, že sa situácia ohľadom zdravia stabilizuje a my sa ďalej budeme môcť venovať nášmu obľúbenému športu.