Denný golfový tábor na Táľoch je dlhoročnou tradíciou

 

Golfový tábor je vedený skúsenými trénermi
Golfový tábor je vedený skúsenými trénermi. Foto: A. Nociarová

 

Práca s mládežou a deťmi je na Golfovom ihrisku Gray Bear niekoľkoročnou tradíciou a denné golfové tábory sú neodmysliteľnou súčasťou leta na Táľoch. Pre malých golfistov bol v horskom údolí Nízkych Tatier pripravený bohatý športový program, ktorý netvoril len golf.
Do denného golfového tábora sa mohli prihlásiť deti od šesť do pätnásť rokov a na výber mali až päť turnusov. Na „greenoch“ sa stretli nielen tí, ktorí majú s golfom skúsenosti, ale aj úplní začiatočníci. Počas piatich dní, od pondelka do piatka, deti trénovali každý deň pod vedením skúsených trénerov. Okrem golfu bol pre nich pripravený aj bohatý doplnkový program a hry v hoteli Stupka. Zrelaxovať mohli vo wellness centre hotela alebo pri rôznych spoločenských hrách a komu bolo málo športu, mohol si zahrať tenis. Samozrejmosťou bola aj celodenná strava a pitný režim.
„Deti najprv učíme základnému postoju, chyteniu palice a neskôr aj základnému odpaľovaniu. Učíme ich krátkej prihrávke, hranej nízko s dlhým dobehom lopty – takzvaný „chiping“, ale chodíme s nimi aj na cvičné greeny na patovanie, čo je tiež krátka hra, no ide tam skôr o kyvadlový pohyb hlavy palice – pohyb musí vychádzať z ramien, zatiaľ čo zápästia ostávajú pasívne. Za jeden týždeň toho stihnú veľmi veľa. Väčšinou trénujem najmenšie deti a musím povedať, že sú veľmi šikovné, golf ich baví, to na nich vidno,“ zhodnotil malých golfistov tréner Vladimír Turčan.

Viac o golfovom tábore nám porozprávali samotné deti:
Jakub, 10 rokov
– Páči sa mi tu, som tu už tretíkrát. Zo všetkého mi najlepšie ide patovanie a aj sa mi to najviac páči. Pri patovaní máme takú špeciálnu palicu, je o niečo väčšia a musíme triafať do jamiek na krátku vzdialenosť. Napriek tomu, že sa mi golf ako šport veľmi páči, neviem si predstaviť, že by som sa mu venoval profesionálne. Skôr len tak oddychovo, ale určite naň nezanevriem a budem sa chcieť v ňom zlepšovať aj naďalej.

 

 

Ema, 11 rokov
– V golfovom tábore na Táľoch som už piatykrát. Začala som sem chodiť hneď, ako som splnila vekový limit na prijatie. Je tu super, máme výborných trénerov a golf ma veľmi baví. Som rada, že sa v ňom môžem zlepšiť a za ten čas, čo tu chodievam si myslím, že vidno aj pokroky. Golf ma zaujíma aj mimo tábora. Bola som sa napríklad pozrieť už aj na turnaj dospelých, ktorý bol tu na Táľoch minulý rok. Bola som s mojím ocinom, ktorý tiež hráva golf.

 

Matúš, 9 rokov
– V tomto tábore som už druhýkrát a golf viem aj celkom dobre hrať. Zo všetkého ma najviac baví odpaľovanie loptičiek. Keby sa mám sám zhodnotiť, čo mi ide najlepšie, tak asi približne všetko rovnako. Mám pocit, že od predošlého roku som sa o dosť zlepšil. Chodíme aj plávať alebo sa hráme nejaké hry. Samozrejme sa najviac venujeme golfu. Máme aj pekné teplé počasie a výbornú stravu, tak som spokojný.

 

 

Paulína, 6 rokov
– V tábore som prvýkrát a som tu aj s mojou staršou sestrou a kamarátkou, ktorá má rovnako rokov ako ja. My dve sme tu najmladšie, ale v ničom nezaostávame, ide nám to rovnako dobre ako starším deťom. Veľmi sa mi tu páči, určite chcem prísť aj budúci rok. Zo všetkého sa mi najviac páči, keď triafame loptičky do jamiek, ale aj to, keď sa môžeme previesť na autíčku po areáli. Golf som ešte nikdy nehrala, teraz prvýkrát, ale páči sa mi, je to dobrý šport a celkom mi aj ide. Okrem toho si môžeme zahrať aj tenis, ktorý sa mi tiež páči.

 

Lukáš, 7 rokov
– V tábore som prvýkrát a aj golf je pre mňa niečo nové. Je to pekný šport v prírode a chytilo ma to. Myslím si, že mi to aj celkom dobre ide, to musí povedať tréner, ale zatiaľ nemám žiadne problémy. Páči sa mi tu a všetko mi ide tak narovnako dobre. Určite však mám čo zlepšovať. Veď aj kvôli tomu ma sem prihlásili, aby som sa naučil golf hrať. Máme dobrých trénerov, aj jedlo je super. Mám rád všetky športy a okrem golfu ma baví aj futbal, ten sa mi asi páči zo všetkých športov najviac a chcel by som sa mu v budúcnosti naplno venovať a byť profesionálny futbalista.

 

Ján, 9 rokov
– V tábore som prvýkrát a veľmi sa mi tu páči, najviac sa vždy teším na plávanie. Som rád, že sa môžem naučiť hrať golf, je to zaujímavá hra a už s ňou mám aj predošlé skúsenosti, ešte zo škôlky. Okrem toho môžeme hrať aj tenis, čo je tiež super hra. Tréneri sú dobrí, vždy ochotní nám pomôcť. Myslím si, že tento týždeň mi určite niečo dá a zlepším sa v tom, čo som vedel doteraz.

 

 

Veronika, 8 rokov
– Golfový tábor mi je dobré známy, som tu tuším už štvrtýkrát. Rada sa sem vraciam, lebo je tu super. Predtým, než som sem šla prvýkrát, som nikdy nehrala golf, ale začalo ma to baviť. Zo všetkého, čo tu robíme, ma najviac baví odpaľovanie loptičiek. Bola by som rada, keby som sa sem vrátila aj budúci rok.

 

 

 

 

Nikola, 9 rokov
– V tábore sa mi veľmi páči. Som tu už štvrtýkrát, takže golf viem aj celkom hrať. Je to zaujímavý šport v prírode a na Táľoch je naozaj krásne prostredie. Tréneri sú na nás dobrí, vysvetlia nám a pomôžu, keď niečo nevieme. Páči sa mi, že chodíme aj plávať.

 

 

 

 

Ivan, 8 rokov
– Najviac sa mi páči odpaľovanie loptičiek, to mi ide najlepšie. Golf ma baví, je to pekný šport a v golfovom tábore som už druhýkrát. Je tu pekná príroda, prostredie aj strava je dobrá. Cez deň robíme aj iné aktivity, napríklad ideme plávať, alebo kto chce, môže si zahrať aj tenis alebo spoločenské hry, pri ktorých si oddýchneme. Rozumiem si aj s ostatnými deťmi, vieme sa spolu aj zahrať, takže je všetko v poriadku.