Po domácej prehre sme nedokázali zvíťaziť ani na ihrisku súpera

FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad 0:3 (0:2)

Góly: 18. Jančo, 32. Kukoľ, 59. Kukoľ.

Obranca Kiwior v hlavičkovom súboji s útočníkom Popradu. Foto: I. Kardhordová
Obranca Kiwior v hlavičkovom súboji

Druhé kolo sme odohrali na domácom trávniku a chceli sme nadviazať na víťazstvo z prvého ligového zápasu, kde sme v domácej Zelpo aréne zdolali FC Košice. Hostia pohrozili hneď v úvode, keď už v druhej minúte spoza šestnástky vyskúšal brankára Maceja Jančo, jeho strelu k žrdi vyrazil náš brankár na roh. Naša odpoveď prišla z rohu v 13. minúte, keď pred bránu do možnej šance hlavičkoval Leško, ale obrana hostí nebezpečenstvo zažehnala. Skóre zápasu otvoril Jančo, ktorý v 18. minúte exportne vymietol šibenicu našej brány. Na polčasový stav 0:2 zvýšil v 31. minúte Kukoľ, keď polovysokou krížnou strelou z dvadsiatich metrov prekvapil brankára Maceja. V druhom polčase sme si vyloženú šancu nevytvorili, naopak futbalisti Popradu po peknej krídelnej akcii pridali gól na 0:3, ktorý strelil dvojgólový Kukoľ.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Dnes boli hostia maximálne efektívni. Prvý polčas to dvakrát krásne trafili, ale na druhej strane musím uznať, že boli lepší. My sme v prvom polčase nevedeli rozvinúť súvislejšiu akciu, všade sme boli neskoro. Do druhého polčasu sme išli s cieľom niečo zmeniť. Zmenili sme rozostavenie, dostávali sme sa do hry, ale bohužiaľ sme si žiadnu gólovú šancu nevypracovali. Hostia ešte pridali tretí gól a zaslúžene zvíťazili. Popradu gratulujem k víťazstvu.“

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Chvátal, Hric, Kiwior, Mizerák, Pastorek, Paraj, Ďatko (39. Galčík), Marcin (78. Mejri), Leško (39. Špyrka), Šulc.

FK Poprad: Malec – Maslo, Pajer, Horváth, Zekucia, Gallovič, Kukoľ, Jančo (80. Kuba), Zošák (87. Legnani), Lopez Da Silva Junior, Slebodník (84. Streňo).

Jakub Šulc v obkľúčení popradských futbalistov. Foto: I. Kardhordová
Jakub Šulc v obkľúčení popradských futbalistov

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:0)

Góly: 17. Popovič, 64. Haša (11 m), 68. Haša – 87. Mejri.

V treťom kole sme cestovali do Skalice. Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim hráčom. Po centrovanej lopte z kraja ihriska sa do vzduchu v 15. minúte zavesil jeden z útočníkov domácich a vyslal na bránu prudkú hlavičku pod brvno, pozorný brankár Macej však jeho pokus odvrátil na roh. Z následného rohu vsietil prvý gól zápasu hlavou k bližšej žrdi Mihajilo Popović. V 42. minúte sme sa dostali do šance po rohovom kope, výborný Junas však centrovanú loptu vyboxoval. Lopta sa rýchlo dostala opäť na kopačky našich hráčov, následný center však skončil zase v náručí Junasa. Hráči Podbrezovej vleteli do druhého polčasu a vysokým pressingom napádali rozohrávky domácich. K veľkej príležitosti sa dostali v 54. minúte opäť po rohovom kope, kedy vznikla pred skalickou bránou skrumáž, no keď už sa lopta dostala k hráčovi v streleckej pozícii, rozhodca odpískal ofsajd. Skóre sa menilo v 63. minúte, keď sa Blažek dostal do šestnástky, kde bol faulovaný a rozhodca nariadil pokutový kop. Haša zvýšil vedenie domácich na 2:0. O štyri minúty neskôr rovnaký hráč v nájazde nadal Macejovi šancu a stav zápasu bol už 3:0. Železiari skorigovali výsledok až v 83. minúte, keď sa po akcii Galčíka zblízka presadil Mejri.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Do prvého gólu to bolo celkom vyrovnané. Po inkasovanom góle sme prevzali iniciatívu, chceli sme vyrovnať, držali sme loptu. Mali sme hru pod kontrolou, vytvorili sme si nejaké šance, bohužiaľ sme ich nepremenili. Druhý polčas mal podobný priebeh, akurát Skalica využila dve naše zaváhania a dostala sa do trojgólového vedenia. Opäť sme hrali svoju hru, chceli sme hrať kombinačne a rýchlo, čo nám vychádzalo, ale bohužiaľ sme sa presadili až na konci zápasu.“

MFK Skalica: Junas – Nagy, Hlavatovič, Karlík, Frimmel, Opiela, Šebesta (67. Tomovič), Mášik (72. Hollý), Haša, Popović (61. Pospíšil), Blažek.

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Mizerák, Straňák, Šulc (70. Galčík), Paraj, Leško (77. Mejri), Chvátal, Lipták (73. Ďatko), Hric, Špyrka, Marcin.