Novinka v našich kantínach – hudba nám spríjemňuje obedy

 

V októbri si zamestnanci ŽP a.s., ktorí chodia na obedy do kantíny v starom alebo novom závode, mohli všimnúť pri vydávaní obedov jednu novinku. Je ňou hudba, ktorá stravníkom spríjemňuje obedné prestávky i samotné stravovanie. Výber žánrov je rôzny a na svoje si tak príde naozaj každý.

Viac informácií nám poskytol Jozef Krella, riaditeľ ŽP Gastro servis s.r.o.:

– ŽP Gastroservis sa neustále snaží zlepšovať. Dávame dôraz nielen na kvalitu jedla, ale aj na prostredie, v ktorom sa stravník počas obednej pauzy zdržiava. Niektorí návštevníci kantín nám dali podnet, aby obedy spríjemňovala hudba. Od 9. októbra si tak stravníci s v kantínach starého i nového závodu môžu jedlo vychutnať s príjemným hudobným spestrením. Keďže každý preferuje iný hudobný žáner, je tomu prispôsobená aj zmes pesničiek, ktoré máme nahraté na SD kartách. Verím, že stravníci sú s novinkou spokojní a že im spríjemní obednú pauzu.

 

Stravníci novinku v kantínach ocenili. Foto: I. Karhordová
Stravníci novinku v kantínach ocenili

 

Opýtali sme sa stravníkov – zamestnancov ŽP a.s., či si všimli novinku v kantíne, ako sa im páči a akú hudbu by pri obede najradšej počúvali:

Ing. Martina Jarganová, Ez

– Áno, všimla som si túto zmenu a hneď som ju zaregistrovala. Myslím si, že je to celkom príjemná zmena a páči sa mi to. Pri obede je hudba fajn, hlavne, keď je príjemná a melodická. Hudbu v kantíne vnímame aj spolu s kolegyňami určite pozitívne.

Matej Lopejský, Vo

– Keďže nechodím na obedy pravidelne, zatiaľ som si túto zmenu nevšimol. V poslednom čase som v kantíne dlhšie nebol , tak možno ma to dnes prekvapí. Hudba pri obede mi nevadí, skôr to vnímam ako príjemnú zmenu. K obedu sa mi hodia skôr pomalšie skladby.

Mgr. Slavomír Pastýr, Gp

– Áno, zaregistroval som to a dokonca som na tejto zmene aj spolupracoval s riaditeľom ŽP Gastroservis pánom Krellom. Túto zmenu hodnotím v každom prípade pozitívne, s hudbou je pracovný deň hneď o trochu lepší. Som poslucháčom rádia Anténa Rock, tak určite by som uvítal niečo z podobného repertoáru.

Michaela Švábová, Ppr

– Nevadí mi to, je to príjemné spestrenie a aspoň nepočuť, čo sa rozprávajú iní pri vedľajšom stole. Myslím si, že to nie je nastavené každý deň rovnako. Tie prvé dni sa mi to zdalo tichšie, teraz sa mi to zdá silnejšie. Viac mi vyhovuje, keď je to tichšie, nie príliš nahlas. Pesničky sú pestré, hrá sa zo všetkého niečo a to sa mi páči.

Tibor Vrbovský, Te

– Áno, všimol som si to. Je to dobrá zmena a je dobré, že hudba je pestrá, každý má totiž svoj obľúbený žáner. Ja mám rád skoro všetky žánre, vypočujem si operu aj disko. Oceňujem túto zmenu a hudba mi vôbec nevadí. Vyhovuje mi to, je to v rámci prestávky, takže sa mi to páči práve pri tom obede.

Ing. Jozef Kubek, Pbžp

– Túto zmenu som zaregistroval a páči sa mi. Hudba ide trochu hlasnejšie, čo mi však vôbec neprekáža, práve naopak. Je to príjemné spestrenie obednej prestávky. Na žánri hudby mi pravdupovediac nezáleží, hlavné je, že tam niečo hrá a spríjemňuje to obedné pauzy.