Deň otvorených dverí dopadol na výbornú

 

V rámci projektu Futbalmania, ktorý má pod patronátom Únia ligových klubov, zorganizoval FK Železiarne Podbrezová druhý ročník Dňa otvorených dverí. Podujatie bolo určené predovšetkým pre mladých fanúšikov z prvého stupňa základných škôl.

Vo štvrtok, 11. októbra, navštívili Zelpo arénu žiaci zo ZŠ Kláry Jarunkovej z Podbrezovej, odkiaľ prišli na štadión všetky triedy z prvého stupňa a svoje zastúpenie mala aj ZŠ Pionierska 2 Brezno. Pre deti bola pripravená obhliadka štadióna, VIP priestorov a celého zázemia klubu. Mohli tak nazrieť do šatní hráčov, ale aj do kuchyne či telocvične. Následne deti spolu s hráčmi súťažili v rôznych disciplínach na hracej ploche. Pre najlepších boli pripravené hodnotné vecné ceny s klubovým logom.

Miroslav Viazanko dozerá na mladé nádeje podbrezovského futbalu počas DOD v Zelpo aréne. Foto: I. Kardhordová
Miroslav Viazanko dozerá na mladé nádeje podbrezovského futbalu počas DOD v Zelpo aréne

Ocenené boli nakoniec všetky triedy, ktoré sa do súťaží zapojili. Najlepšia trieda dostala vecné ceny, kde boli napríklad šál, plagáty, perá a rôzne darčekové klubové predmety. Ceny deťom odovzdávali hráči Podbrezovej – Martin Kuciak, Marek Kristián Bartoš a Dávid Leško, ktorí im na záver ešte rozdali aj svoje podpisové karty.

Mladí fanúšikovia boli ocenení priamo v takzvanom rodinnom sektore B3 na malej tribúne, kde sa môžu sústrediť na samotných domácich zápasoch Fortuna ligy. Pre túto cieľovú skupinu, teda pre deti zo základných škôl, je vstup na zápasy najvyššej slovenskej futbalovej ligy zadarmo. V rámci rodinného sektoru navyše dostanú podsedáky, šály, vlajky a ostatné veci na fandenie.

O priebehu podujatia nás informoval Ing. Patrik Müller, mediálny manažér FK Železiarne Podbrezová a hlavný organizátor Dňa otvorených dverí: „Celú myšlienku Dňa otvorených dverí považujem za veľmi dobrú. V rámci jedného dňa dokážeme prilákať na štadión veľké množstvo detí a ukázať im niečo zo života profesionálneho futbalistu a klubu pôsobiaceho v najvyššej futbalovej súťaži. Deti dostali možnosť zasúťažiť si so svojimi obľúbenými hráčmi a získať zaujímavé ceny a v neposlednom rade aj veľa zážitkov. Teší má zvýšený záujem škôl a učiteľov o tento projekt a verím, že budeme naďalej pokračovať v spolupráci so základnými školami v našom regióne, čo by mohlo mať za dôsledok zvýšenie počtu mladých fanúšikov v rodinnom sektore i prílev nových talentovaných detí do nášho futbalového klubu. Musím povedať, že aj hráči si tento deň veľmi užili a za kabínu patrí poďakovanie všetkým zúčastneným. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník, ako aj ďalšie spoločné stretnutia na domácich zápasoch v Zelpo Aréne.“