Nové školské rovnošaty sa žiakom páčia

 

Na začiatku každého školského roka dostávajú žiaci obidvoch našich súkromných škôl bezplatne rovnošaty, ktoré potom využívajú počas celých desiatich školských mesiacov. V aktuálnom školskom roku obliekajú naši žiaci nové, modernejšie rovnošaty. Jednotné nohavice, košele, mikiny či saká boli žiakom šité na mieru. Každý žiak dostal nohavice (u dievčat aj možnosť sukne), mikinu, košeľu, kravatu alebo šatku. Maturanti navyše dostali sako.

Nové rovnošaty si žiaci obidvoch našich súkromných škôl pochvaľujú. Foto: I. Kardhordová
Nové rovnošaty si žiaci obidvoch našich súkromných škôl pochvaľujú

Viac informácií nám poskytla riaditeľka Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová, PaedDr. Katarína Zingorová:Táto myšlienka u nás dozrievala už dlhšie, chceli sme nejakú zmenu, pretože pôvodné saká a celkove rovnošaty boli také klasické. Trvalo dosť dlho, kým sme sa zhodli na tom, čo by bolo vhodné pre našich žiakov a čo sa im bude páčiť. Prihliadali sme na to, čo budú chcieť nosiť a čo aj využijú. Výber nakoniec padol na firmu Gentleman fashion z Prievidze, ktorí nám naozaj vyšli v ústrety. Od tohto dodávateľa sme objednali všetko – saká, košele, nohavice, sukne, vlastne celú rovnošatu nám zabezpečili oni. Doniesli nám veľmi veľa ponúk, z ktorých sme si potom vyberali. Chceli sme, aby to bolo primerané a aby to aj vyzeralo ako rovnošata, zároveň aby sa to príjemne nosilo. Vylúčili sme svetre, ktoré súčasná mládež nechce nosiť, takže sme im navrhli radšej mikiny a myslím, že to bol dobrý krok, lebo žiaci ich nosia radi. Poďakovanie patrí nášmu zriaďovateľovi Železiarne Podbrezová a.s., predovšetkým Ing. Márii Niklovej, ktorá za celou realizáciou tohto projektu stála.“

Žiaci v novovybudovanej oddychovej zóne
Žiaci v novovybudovanej oddychovej zóne

Opýtali sme sa žiakov našich obidvoch súkromných škôl, ako sa im páčia nové školské rovnošaty:

Štefan DEMÉNY, II.A, SSOŠH ŽP, odbor mechanik strojov a zariadení

– Sú podľa mňa lepšie, ako tie predtým. Je to celkom iný materiál, napríklad pri nohaviciach. Mikiny sú zase lepšie a pohodlnejšie oproti svetrom. Páčia sa mi aj farby, sú také živšie. Určite je toto nové školské oblečenie aj pohodlnejšie a cítim sa v ňom lepšie. Myslím, že je vhodné aj na každodenné nosenie.

 

Dominik RUSNÁK, II.A, SSOŠH ŽP, odbor mechanik strojov a zariadení

– Tieto nové sa mi páčia viac, ako tie predtým. Sú určite príjemnejšie, čo sa týka materiálu a potom sa aj lepšie nosia. Pozitívne hodnotím aj nové mikiny, oproti svetrom sú určite oveľa lepšie. Nové rovnošaty sú podľa mňa celkove pohodlnejšie. Mali sme to šité na mieru, takže všetko sedí výborne.

 

Matej TSCHAMPA, II.A, SSOŠH ŽP, odbor mechanik strojov a zariadení

– Sú oveľa lepšie, aj tieto bundy, čo máme, tak sú lepšie a je to aj krajšia farba. Trochu mi vadí pri každodennom nosení kravata, ale nie je to nič také, čo by sa nedalo zvládnuť. Hlavne som rád, že sa nahradil sveter mikinou. Cítim sa v nej lepšie a je pohodlná.

 

Eduard TOMKULIAK, II.G, SG ŽP, profilácia šport

– Nohavice sú príjemnejšie, prievzdušnejšie, v porovnaní s tými staršími. V starších bolo dosť teplo. Košele máme šité na mieru, takže sú dobré a kravaty sú krajšie, ako boli vlani. Sako je kvalitne ušité a oproti bežným sakám mi je aj pohodlné. Myslím, že na saku nie je čo pokaziť. Celkove sa mi páči viac súčasná rovnošata.

 

Viktória POHANČANÍKOVÁ, I.H, SG ŽP, profilácia STEAM

– Celkove sa mi rovnošaty veľmi páčia, pretože dávajú škole väčšiu úroveň. Nohavice sú oveľa krajšie, ako minulý rok, aj keď sukne sa mi zdali krajšie tie predtým, ale veľmi dobre sa nosia. Páči sa mi aj novinka pre dievčatá, ktorou je šatka. Predtým mali aj dievčatá kravaty, no tie nemám veľmi rada, takže som rada, že máme šatky. Sú podľa mňa viac dievčenskejšie a hlavne sa dajú uviazať na viac spôsobov. Celkove viac sa mi páči určite táto nová rovnošata, hoci tú starú som už nemala možnosť vyskúšať, iba som ju videla. Super je aj mikina.

 

Simona MAJCHÚTOVÁ, I.G, SG ŽP, profilácia angličtina

– Hoci tie predtým som mala možnosť len vidieť a nenosila som ich, myslím si, že tieto nové sú lepšie. Nohavice sú pohodlné, košele sú tiež veľmi dobré, akurát sukňa sa mi až tak nepáči. Ja však sukne nenosím, skôr tie nohavice. Šatka je myslím lepšia, je to viac ženskejšie, kravaty sú skôr pre chlapcov. Mikiny sú v poriadku, lepšie ako saká by som povedala.