Nová sezóna je predo dvermi, železiari ladili formu v Rakúsku

Výprava FK Železiarne Podbrezová v Rakúsku. FOTO: FK ŽP

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová sa v rámci prípravy na novú sezónu zúčastnili sústredenia v Rakúsku. Okrem tréningov odohrali aj dva prípravné zápasy proti maďarskému Miškovcu a českému celku Slavia Praha. Atraktívni súperi dokonale preverili naše mužstvo. Už v závere júla nás totiž čaká prvý súboj ďalšej sezóny najvyššej futbalovej ligy, ktorá od nového ročníka ponesie názov Niké liga.

„Sústredenie prebehlo, čo sa týka organizácie, zázemia a starostlivosti ľudí, ktorí nám tvorili servis, na super úrovni. Poďakovanie patrí všetkým. Menším problémom bol pre nás zdravotný stav niektorých chlapcov, preto sme nemohli naplniť plán minutáže na oba zápasy. Snímam klobúk pred hráčmi, ktorí museli odohrať počas troch dní dva náročné duely. Som veľmi rád, že cítim v tíme dobrú dynamiku a nepochybujem, že táto príprava, ktorá je skladbou suverénne najťažšia, bude kľúčová pre celú jesennú časť,“ povedal krátko po sústredení Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej pre klubový web.

Novinky z kuchyne

Rušno je i v kuchyni klubu. Hoci hráčsky káder je už z väčšej časti poskladaný, dolaďujú sa posledné detaily.

Medzi fanúšikmi rezonovalo najmä meno Matej Oravec. Pôvodne sa hovorilo o tom, že mladý obranca z Podbrezovej odchádza. Napokon sa situácia zmenila a 25-ročný futbalista zostáva u nás aj v ďalšej sezóne.

Naopak, v mužstve ďalej nepokračuje Moussa Sangare. Rodák z Pobrežia Slonoviny mal v klube podpísanú zmluvu do konca júna 2025, no šikovnému futbalistovi vypršali platné povolenia na pobyt, a preto sa vrátil do domoviny. „Krátko na to sme dostali mail od jeho agentov, že by sa radi dohodli na ukončení spolupráce. Chcú, aby Moussa niečo odohral doma, nakoľko je byrokratický proces veľmi zdĺhavý a pravdepodobne by trval do konca jesennej časti. Po vzájomnej komunikácii sme sa spoločne dohodli na ukončení spolupráce, keďže hráč neprejavil veľký záujem o príchod späť na Slovensko,” vysvetlil Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová.

V čase redakčnej uzávierky klub predĺžil zmluvu aj s Mikulášom Bakaľom, Marekom Bartošom, Samuelom Ďatkom, Jozefom Špyrkom a Petrom Kováčikom.

Nielen v hráčskom kádri nastali zmeny, ale aj v realizačnom tíme. Štefan Markulík, asistent hlavného trénera A-tímu, predĺžil zmluvu trvajúcu do konca sezóny 2023/2024 o ďalší rok. Z klubu, naopak, odchádza František Kunzo, vedúci mužstva. Na jeho miesta prichádza Zlatko Borovič. Realizačný tím opúšťa aj masér Dárius Kolodzej.

Vstupenky online

Blížiaca sa futbalová sezóna prinesie novinku aj v oblasti predaja vstupeniek a permanentiek. Vďaka novému partnerovi, ktorý zastrešuje veľké podujatia po celom Slovensku, bude možné zakúpiť si permanentky a vstupenky nielen na štadióne, ale aj online formou. Všetky informácie o ich predaji vstupeniek a permanentiek s novým dizajnom a cenníkom bude zverejnený na webovej stránke klubu.

Novú sezónu Niké ligy odštartujeme derby zápasom v Banskej Bystrici, v piatok (28. júla) o 20.30 hodine.