NIEKTORÍ V TOM UŽ MAJÚ JASNO

 

Prezentacia Čierny BalogPo novembrovej prezentácii stredných škôl okresu Brezno priamo v Základnej škole v Čiernom Balogu  nasledovalo pozvanie do areálu Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej ŽP a Súkromného gymnázia ŽP. Návšteva sa uskutočnila 22. novembra  v školskej klubovni, kde žiakov privítali riaditelia súkromných škôl ŽP  – Ing. Ivan Majer a PaedDr. Katarína Zingorová. Štyridsaťjeden ôsmakov a deviatakov sa oboznámilo s učebnými odbormi a prezreli si učebne metrológie, pneumatiky, programovania CNC strojov a priestory odborného výcviku. Súčasťou prehliadky boli aj  telocvičňa, posilňovňa a golfový trenažér. Žiaci základnej školy ocenili, že pre nich pedagógovia a majstri, spolu so svojimi zverencami, pripravili zaujímavé prezentácie, do ktorých sa mohli aj zapojiť.

„Aký dojem vo vás návšteva zanechala? Už viete, kde budete pokračovať v štúdiu“, opýtali sme sa budúcich stredoškolákov:

 

Lukas KunstarLukáš KUNŠTÁR

-Páči sa mi tu, zaujali ma odborné učebne, hlavne dielne. Mal som možnosť si čo to vyskúšať, páčila sa mi aj 3D tlačiareň. Pretekám za podbrezovský cyklistický  klub a preto nemám o čom rozmýšľať. Veľmi ma potešilo, že budem môcť v tejto činnosti pokračovať a študovať v tak dobre vybavenej  škole.

 

 

Adam MakovicAdam MAKOVIČ

-Bol som zvedavý, ako to tu vyzerá, nakoľko som o škole veľa počul od brata, ktorý tu študuje. Dnes som si to mohol vyskúšať aj na sústruhu a zaujal ma odbor mechanik mechatronik. Chodím len do 8. ročníka, takže len o rok si budem môcť podať prihlášku do tejto školy.

 

 

Zuzana DonovalováZuzana DONOVALOVÁ

-Je to zaujímavá škola,  aj keď hutníctvo vo mne vzbudzuje veľký rešpekt. Páčilo sa mi v špecializovaných triedach, ktoré sú dobre vybavené. Ale nakoľko by som chcela byť sestričkou, podám si prihlášku na zdravotnú školu.

 

 

 

Adrian SycAdrián SYČ

-Odborné triedy ma zaujali,  páči sa mi, že je tu teória spojená s praxou. Zatiaľ som sa nerozhodol, chcel som ísť na strojnícku školu, ale rozmýšľam aj o tejto škole. Dnes ma veľa vecí zaujalo, takže uvidím, ako sa nakoniec rozhodnem.

 

 

 

Erik BelkoErik BELKO

-Sú tu zaujímavé učebne a odbory. Vedie ma to k tomu, že budem intenzívnejšie premýšľať, či si nakoniec nevyberiem práve túto školu. Zatiaľ sa so všetkým oboznamujem. Aj pri dnešnej návšteve platí, že lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť. Odbor mechanik mechatronik sa mi pozdáva.