S Ing. Ľubošom Ďurinďákom, generálnym riaditeľom Tále a.s.

Ak bude dostatok snehu, aj bežkári budú môcť využívať večerné lyžovanie

 

Ing.Ľuboš_ĎurinďákTohtoročnú letnú sezónu na Táľoch označujeme jubilejnou. V lete sme si pripomenuli pätnásť rokov od vybudovania osemnásťjamkového majstrovského ihriska Gray Bear. Ako ju hodnotíte z dnešného pohľadu?

–  Zaraďujeme ju medzi tie najúspešnejšie. Naše golfové ihrisko je vsadené do  nádhernej prírody, návštevníci tu nachádzajú všetko, čo požadujú, hlavne relax a kľud.  Ihrisko bolo počas celej sezóny v „dobrej kondícii“. Zorganizovali sme množstvo golfových turnajov. Už pätnásť rokov si udržujeme dobrú kvalitu služieb a naši návštevníci sa sem opakovane vracajú. Nie nadarmo sme organizovali prestížne golfové turnaje na medzinárodnej úrovni. Personál tak nadobudol neoceniteľné skúsenosti a vítajú ich aj naši spoluorganizátori mnohých turnajov. Dnes sme stabilizovaný pracovný kolektív s dostatkom skúseností a dovolím si konštatovať, že ako celok sme schopní zorganizovať akýkoľvek náročný golfový turnaj, aj na najvyššej úrovni.

Tále a.s. je rekreačné stredisko jediné svojho druhu na Slovensku, ktoré slúži návštevníkom počas celého roka. Blíži sa lyžiarska sezóna, ako ste na ňu pripravení?

– Naše rekreačné stredisko sa nachádza v prostredí, kde  je náročné zabezpečiť aktivity na všetky ročné obdobia. Letná sezóna trvá zhruba päť mesiacov a zimná asi dva mesiace. Medzitým je obdobie, ktoré je potrebné naplniť inými aktivitami. Našou veľkou výhodou v porovnaní s inými golfovými areálmi je možnosť ponúkať zimné aktivity. Naše lyžiarske stredisko je o päť rokov staršie ako Gray Bear.  Nedisponujeme najmodernejšími výdobytkami techniky. Vzhľadom na dĺžku lyžiarskeho svahu, ale aj vysoké investície,  nemáme sedačku ale ostatnými parametrami  napĺňame všetky požiadavky a dovolím si tvrdiť, že patríme medzi slovenskú špičku v kategórii rodinných lyžiarskych stredísk. Na zimu sa pripravujeme už koncom leta, kedy prebiehajú úpravy terénov, kosíme zjazdovky, robíme postupne všetky potrebné revízie techniky. Naše podmienky spĺňajú požiadavky od najmladších začiatočníkov, po náročných lyžiarov. Za hodinu prevezieme 4 100 lyžiarov a zasnežované lyžiarske trate tvoria dĺžku 2, 8 kilometra.  Naše lyžiarske stredisko ponúka množstvo dodatočných služieb, požičovňu lyží, lyžiarsku školu, niekoľko druhov reštauračných služieb od rýchleho občerstvenia v obľúbenej Stodole po Slovenskú reštauráciu. Pripravujeme aktivity aj priamo na svahu. Všetko však závisí od klimatických podmienok. Ak všetko pôjde podľa našich predpokladov, chceli by sme otvoriť lyžiarsku sezónu v polovici decembra. Všetko však závisí od toho, kedy klesne teplota na optimálnu mieru na výrobu umelého snehu. Delá sú už na svojom mieste a my sme pripravení. Tešíme sa na našich spokojných návštevníkov. Ako tradične, aj v tejto sezóne môžu zamestnanci Železiarní Podbrezová a ich rodinní príslušníci využívať bonus, zľavnené lyžiarske lístky.

Bude aj novinka?

– Z roka na rok pribúda bežkárov. Chceli by sme pripraviť trate aj na Little Bear a poskytnúť možnosť lyžovania na bežkách pri umelom osvetlení v rámci večerného lyžovania. Treba však len dúfať, že snehové podmienky nám to umožnia. Na umelé zasnežovanie bežeckých tratí zatiaľ uspôsobení nie sme.

 

Tále a.s
Tále a.s