S Máriom Auxtom, trénerom B mužstva

Druhá liga je pre rozvoj mladých hráčov ideálna

 

Mário AuxtB mužstvo mužov je ideálne na prípravu mladých hráčov pre potreby Fortuna ligy, na rozohratie rekonvalescentov a na hernú prax nevyťažených hráčov A mužstva. Ako hodnotíte túto úlohu z pohľadu trénera?

-Vedel som, do čoho sme išli, keďže som už viackrát pôsobil v tejto funkcii. Akurát je čoraz ťažšie presviedčať hráčov o tom, aby pochopili, že je to dobrý medzistupeň v ich ďalšom futbalovom raste. V klube sme si jednoznačne určili ako to má fungovať. Myslím si, že ak budeme pracovať s hráčmi, ktorí pochopia, že je to pre nich dobrá voľba, určite sa viacerí môžu presadiť vo svojej kariére.

Vyhovuje na tieto účely druhá liga?

  –Pre klub bola možnosť mať aj druhú ligu a preto sme sa snažili využiť túto príležitosť. Keď sme pôsobili v tretej lige, tak sme sa presvedčili, že niektoré zápasy už nemali pre nás adekvátnu kvalitu. V druhej lige je pre nás v zápasoch každý moment veľkou výzvou a hráči, ak chcú byť úspešní, tak sa potrebujú ukázať v tom najlepšom svetle. Preto si myslím, že pre ich rast je dobré hrať ťažké zápasy, ale musia pochopiť, že aj v tréningovom procese potrebujú pracovať na 100 percent.

Množstvo zápasov sme prehrali jednogólovým rozdielom, no dva zápasy juniori prehrali vysokým rozdielom. Kde hľadať tieto výkonnostné rozdiely?

-Vo viacerých zápasoch sme nastupovali s vekovým priemerom okolo 20 rokov. Mladí hráči dokážu odohrať dobré zápasy, ale určitá výkonnostná kolísavosť sa u nich môže prejaviť a to bolo práve v prípade spomínaných prehier.

Je posledné miesto, po polovici súťaže, pre B mužstvo Podbrezovej adekvátne?

-Ťažko povedať či je adekvátne, ale dôležité bude, aby sme si dobre uvedomili chyby, ktoré sa objavili v jesennej časti a počas prípravného obdobia urobili všetko preto, aby sme hráčov čo najviac výkonnostne posunuli ďalej. Najviac tento fakt ovplyvnilo to, že sme hlavne domáce remízové zápasy nedokázali dotiahnuť do víťazného konca.

Do začiatku jarnej časti je ďaleko. Aké sú vaše plány na toto obdobie?

-V prvom rade sa budeme snažiť naplno využiť tento čas v prípravnom období. Máme dohodnutých viac prípravných zápasov a v domácich podmienkach absolvujeme tréningový proces. Podmienky máme vytvorené určite adekvátne na to, aby mohli hráči naplno pracovať na svojom rozvoji.