Neprehliadnite

 

Ilustračné foto: M. Jančovič

 

V uplynulých dňoch mnohým z vás pribudli ďalšie čipové karty, vydané v súvislosti s pripravovanou rekonštrukciou cesty I/66, na prechod súkromným osobným vozidlom cez areál spoločnosti.

V ostatnom čase sa viacerí z vás sťažovali na nefunkčnosť zamestnaneckých kariet, hlavne pri evidencii dochádzky pri prechode cez vstupy do fabriky. Prax je taká, že väčšina zamestnancov si karty uloží automaticky do peňaženiek či medzi doklady. Čipové karty sa však navzájom „tienia“ a je pochopiteľné, že ak ich aj čítačka zosníma, nemusí zosnímať tú správnu. Rovnaký problém nastáva, keď máte spolu uložené aj iné karty, ako sú bankomatové, autobusové, Slovnaft, klubové z iných firiem či obchodov, prípadne keď si kartu zasuniete k smartfónu, ktorý disponuje funkciou komunikácie na krátke vzdialenosti.

Ako sa podobným problémom vyhnúť? Základným pravidlom je vybrať kartu z puzdra alebo peňaženky a následne ju priložiť k čítačke. Len tak predídete problémom s nedostatočnou evidenciou vašej dochádzky do zamestnania a vyhnete sa tak komplikáciám, ktoré napokon spôsobujete nielen sebe, ale aj tým, ktorí vystavujú vaše výkazy dochádzky do zamestnania.