Viete, že…

 

vo futbalovej reprezentácii SR do 21 rokov sa na Antalya Cup 2021 v Turecku predstavia aj piati hráči FK Železiarne Podbrezová?

Tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov, Jaroslav Kentoš, na tri prípravné zápasy v Turecku, proti výberu Uzbekistanu do 23 rokov a rovesníkom zo Severného Macedónska a Ukrajiny, povolal 26 hráčov, medzi nimi aj piatich našich futbalistov. Nominovaní boli brankár Richard Ludha, obrancovia Peter Kováčik a Vladimír Barbora, stredopoliar Roland Galčík a útočník Roland Gerebenits. Medzi náhradníkmi sa ocitol aj Mikuláš Bakaľa.

„Táto nominácia nás napĺňa hrdosťou, je to veľký deň futbalu v Podbrezovej. Historicky najvyšší počet reprezentantov v jednej kategórii. Táto nominácia je vizitkou fungovania celého klubu, či je to fungovanie mládeže v podobe výchovy hráčov ako Ludha, Galčík, Kováčik alebo fungovania skautingu pri hráčoch ako Barbora a Gerebenits, ktorí mali potenciál, ale až u nás dostali adekvátny priestor na jeho preukázanie. Veríme, že táto nominácia a počet našich hráčov v nej nebude ojedinelou záležitosťou, ale že hráči potvrdia oprávnenosť nominácie a stanú sa pevnou súčasťou tohto výberu. Cesta, na ktorú sme sa dali pred dvoma rokmi, je ťažká. Ukazuje sa ale, že je správna a určite z nej nezídeme. Je to impulz pre všetkých ľudí v klube a hlavne pre mladých hráčov akadémie, že aj cez malý klub ako je Podbrezová sa dá dostať do povedomia reprezentačných trénerov,“ podotkol generálny manažér klubu Miroslav Poliaček.