Naše zastúpenie na Olympijských hrách mládeže

 

Cyklista Lukáš Kubiš, žiak Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová, sa zúčastnil Olympijských hier mládeže v argentínskom Buenos Aires. V disciplíne Cross-country Short Circuit sa mu podarilo postúpiť až do finále, kde obsadil pekné 14. miesto.

Lukáš Kubiš obsadil 14. miesto v diciplíne Cross-country Short Circuit. Foto: Andrej Galica
Lukáš Kubiš obsadil 14. miesto v diciplíne Cross-country Short Circuit

V kombinovanej súťaži družstiev reprezentovala v cyklistike našu krajinu dvojica Lukáš Kubiš a Tomáš Meriač. Súťaž tvorili viaceré disciplíny (cestné preteky, časovka, kritérium a cross country), kde sa zbierali body. Slovenskí reprezentanti nakoniec obsadili 19. miesto.

Lukáš po pretekoch zhodnotil svoje vystúpenie: „V disciplíne Cross-Country Circuit som chytil tú ťažšiu a vyrovnanejšiu skupinu v kvalifikácii, ale nestratil som motiváciu. Už ráno som uvažoval nad postupom do finále a nakoniec to vyšlo. Bol som spokojný so svojím výkonom, pretože som zajazdil siedmy najrýchlejší čas z oboch kvalifikácii. Dosť ma mrzeli Tomášove technické problémy, ktoré mu znemožnili postup do finále, pretože sme tam chceli byť obaja. Vo finále som mal o niečo horší štart ako v kvalifikácii, ale stále som sa pohyboval v polovici štartového poľa. Asi dve kolá pred cieľom dvaja pretekári predo mnou nechali dieru a rozdelili skupinu. Napokon sa mi podarilo vyhrať druhú skupinu a bolo z toho celkové 14. miesto. So svojím výsledkom nie som celkom spokojný, pretože viem, že som mal aj na viac. Zároveň som rád, že som to obišiel bez akýchkoľvek problémov.“

My Lukášovi samozrejme gratulujeme, sme na neho hrdí a prajeme veľa ďalších úspechov, nielen v športe.