Z majstrovstiev Slovenska máme bronz

 

Žiačky Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová (SG ŽP) zvíťazili v súťaži stredných škôl na krajskom kole v cezpoľnom behu, ktoré sa konalo 18. októbra v Žiari nad Hronom. Víťazné družstvo bežalo v zložení Mária a Zuzana Remeňové a Ema Kapustová. Týmto víťazstvom sme si vybojovali postup do celoslovenského finále.

Dievčatám sa podarilo zvíťaziť suverénnym spôsobom, keď Mária získala zlato a Zuzka striebro. Bol to krásny súboj, až po cieľovú čiaru nebolo jasné, ktorá bude prvá. Ema dobehla na slušnom 6. mieste. Zaujímavosťou je, že všetky tri členky nášho družstva sa prioritne venujú biatlonu. Veľmi pekný, bojovný výkon v silnej konkurencii študentov stredných škôl podal aj ďalší náš žiak, tiež biatlonista – Tomáš Sklenárik a len pár metrov mu chýbalo k celkovému víťazstvu. Nakoniec dobehol na krásnej striebornej pozícii. Spolu s Adamom Koštialom a Petrom Golianom obsadili v súťaži družstiev 3. miesto.

O necelý týždeň, 24. októbra, cestovali dievčatá ako víťazky krajského kola do Západných Tatier, kde sa v Žiarskej Doline konali školské majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu. Poriadna smola na poslednom tréningu najlepšej vytrvalkyne v teréne z minuloročného slovenského šampionátu v cezpoľnom behu rozhodla o tom, že Mária Remeňová titul na tohoročných majstrovstvách obhajovať nebude. „Drobná“ zlomenina nosa rozhodla o jej neúčasti na tejto obhajobe.

Dievčatá z nášho SG napriek tomu bojovali ako levice, no bez Majky im súčet umiestnení vystačil „len“ na bronzovú medailu. Druhú bronzovú medailu získala najlepšia z našich Zuzka Remeňová v súťaži jednotlivcov. Ema Kapustová dobehla na veľmi peknom 8. mieste a 20. priečku obsadila Eliška Smarkoňová. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za príkladnú bojovnosť a reprezentáciu nášho SG ŽP.

Naše bronzové dievčatá na stupňoch víťazov, vedľa tréner Mgr. Peter Kazár
Naše bronzové dievčatá na stupňoch víťazov, vedľa tréner Mgr. Peter Kazár

Všetkým budeme držať palce v zime, v ich hlavnej športovej disciplíne – v biatlone, nech svojmu výbornému trénerovi Petrovi Kazárovi robia radosť a prinášajú pódiové umiestnenia z vrcholných medzinárodných biatlonových pretekov. Osobitné poďakovanie si určite zaslúži aj spomínaný tréner našich biatlonových nádejí – Mgr. Peter Kazár, ktorý ako vždy, aj teraz odviedol fantastickú robotu a dokázal výborne pripraviť svoje zverenkyne na obidva školské preteky v cezpoľnom behu.