Mladší žiaci U-12 na turnaji v českých Želatoviciach

 

V dňoch 14. – 16. júna sme sa zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja mladších žiakov U-12 v českých Želatoviciach. Počas troch dní sme odohrali osem kvalitných štyridsaťminútových duelov a v náročných podmienkach a konfrontáciách sme nesklamali.

V konečnom poradí sme síce obsadili až dvanáste miesto, ale ani v jednom zo zápasov sme neboli protivníkovi odovzdaným súperom. Práve naopak, ofenzívnym a nátlakovým prejavom sme nútili súperov bojovať o každý gól. Niektoré výsledky možno hovoria opak, ale aj tie boli len vyústením hrubých chýb v jednoduchých herných činnostiach, ľahkými stratami a nepremieňaním stopercentných gólových šancí.

Ocenením pre celý tím bolo individuálne ocenenie Patrika Barana, ktorý sa podľa hlasovania trénerov stal najlepším hráčom turnaja, k čomu mu pomohol ofenzívny prejav všetkých našich hráčov. Dúfam, že skúsenosti, ktoré sme získali v prvej náročnej konfrontácii s českými ligovými tímami, chlapci prenesú do ďalších tréningov a spoločne sa opäť posunieme o krok vpred.

Zúčastneným chlapcom patrí poďakovanie za vzornú reprezentáciu klubu. Rovnako chcem poďakovať FK Železiarne Podbrezová za poskytnutý klubový autobus, šoférovi Milanovi Kubove za bezpečnú a príjemnú jazdu a vedúcej družstva Valérii Lukáčovej za výborný servis pri mužstve.

Zúčastnení hráči: Michal Herko, Peter Fodor – Marek Ďuriš, Matej Schön, Matúš Furman, Richard Maslák, Lucas Soliar, Viktor Strelec, Peter Kupec, Patrik Paľus, Patrik Baran, Tomáš Galovič, Tomáš Faško, František Vraždiak, Miroslav Belko.

 

 

Výsledky v základnej skupine:

FK Železiarne Podbrezová – FK Teplice 0:3.
FK Železiarne Podbrezová – 1. SK Prostějov 3:4. Góly za FK ŽP: Soliar, Galovič, Strelec.
FK Železiarne Podbrezová – SK Uničov 0:6.

Výsledky v skupine o 9. – 16. miesto:

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Fomat Martin 1:3. Gól za FK ŽP: Baran.
FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka 3:4. Góly za FK ŽP: Strelec, Baran, Belko.
FK Železiarne Podbrezová – 1. FC Viktoria Přerov 5:3. Góly za ŽP: Galovič 2, Baran, Schön, Paľus.

Zápas o 9. – 12. miesto:

FK Železiarne Podbrezová – Jupie FŠMH 0:3.

Zápas o 11. miesto:

FK Železiarne Podbrezová – 1. SK Prostějov 0:5.