Druhé kolo letného biatlonu v Revúcej

V závere júna sa biatlonisti ŠK Železiarne Podbrezová zúčastnili 2. kola Viessmann pohára v letnom biatlone. Preteky sa konali v Revúcej a súťažilo sa v dvoch disciplínach. Najskôr v sobotu, 29. júna, boli na programe rýchlostné preteky, v nedeľu potom štartovali biatlonisti vo vytrvalostných pretekoch.

Dvojičky Mária a Zuzana Remeňové nedali súperkám šancu a obsadili prvé dve miesta

V Revúcej sa predstavilo deväť našich biatlonistov. Stúpajúcu formu potvrdili sestry Remeňové, keď v obidva dni obsadili prvé dve miesta. Opäť sa darilo aj Lukášovi Ottingerovi, ktorý zvíťazil v rýchlostných aj vytrvalostných pretekoch. Túto sezónu zatiaľ stále nenašiel premožiteľa a je suverénne najlepší v kategórii juniorov od 20 do 22 rokov. Víťazstvo zaznamenala aj Ema Kapustová, zvíťazila v rýchlostných pretekoch a k tomu pridala 2. miesto z vytrvalostných pretekov. Striebro si vybojovala aj Kristína Makovínyová, ktorá štartovala len v sobotu v rýchlostných pretekoch.

Hodnotenie trénera Petra Kazára: „V Revúcej zaznamenali ďalšie víťazstvá L. Ottinger, Z. Remeňová a E. Kapustová. Náročnosť pretekov bola znásobená extrémne horúcim počasím a hrboľatou palebnou čiarou, na ktorej si športovci hľadali optimálnu polohu dlhšie ako zvyčajne. Vo vytrvalostných pretekoch dosiahla najrýchlejší bežecký čas v dorastenkách 17-19 r. E. Kapustová a celkovo najrýchlejší ženský bežecký výkon na 6 km dlhej trati zaznamenala naša juniorka M. Remeňová. Sumárne som s výkonmi dievčat spokojný, chlapci v dorastencoch 17-19 r. sa nedokázali výraznejšie presadiť. Strelnica v Revúcej nám opäť priniesla takmer domáce fanúšikovské prostredie a pekné výkony našich športovcov aj z plnej tréningovej záťaže.“

Výsledkový servis 2. kola Viessmann pohára v letnom biatlone:

Dorastenky 16 r.: Kristína Makovínyová 2. miesto a neštartovala.

Dorastenci 17-19 r.: Matej Vránsky 6. a 11. miesto, Radovan Floch 9. a 7. miesto, Adam Koštial 10. a 6. miesto.

Dorastenky 17-19 r.: Ema Kapustová 1. a 2. miesto, Sára Pacerová 5. miesto a neštartovala.

Juniori 20-22 r.: Lukáš Ottinger 1. a 1. miesto.

Juniorky 20-22 r.: Zuzana Remeňová 1. a 1. miesto, Mária Remeňová 2. a 2. miesto.