Úspešná sezóna v letnom biatlone

Biatlonová letná sezóna prebehla podľa upraveného kalendára v plnom rozsahu. Náš oddiel sa v celkovom poradí bodovania biatlonových klubov zaradil na výborné tretie miesto so ziskom 5511,7 bodu a naši športovci získali celkové prvenstvá v troch kategóriách. Celá sezóna bola ovplyvnená pandémiou, či už na tréningoch alebo na pretekoch, ale našťastie sa pre nás vyvinula dobre. Ani jedny preteky neboli zrušené, a tak si naši športovci mohli naplno zmerať svoje sily s pretekármi iných klubov. Sezóna pozostávala z ôsmich individuálnych pretekov, z ktorých tri boli Majstrovstvá Slovenska. Počas celej sezóny si športovci pripisovali body za dosiahnuté výsledky. Za prvé miesto mohli získať najviac 100 bodov. Do celkového hodnotenia sa započítavalo päť najlepších pretekov. Súťažnú sezónu hodnotíme pozitívne a s výsledkami sme spokojní. S plným počtom bodov (500) v celkovom hodnotení zvíťazila Ema Kapustová v starších dorastenkách a Mária Remeňová v juniorkách. Zvíťazil aj Matej Vránsky v kategórii starších dorastencov s počtom bodov 498,70. V junioroch získal Lukáš Ottinger 486,18 bodu a skončil druhý. Ďalší športovci počas celej letnej sezóny taktiež dosahovali solídne výsledky, ale na stupne víťazov v celkovom hodnotení to nestačilo. V letnej sezóne sme mali obsadenie v štyroch kategóriách, z ktorých sa nám podarilo tri vyhrať a vo štvrtej sme obsadili druhé miesto. V rámci zhodnotenia sezóny by sme sa chceli poďakovať aj Adamovi Koštiaľovi, ktorý reprezentoval náš klub a Slovensko na Európskom olympijskom festivale mládeže v Sarajeve 2019 a na Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v Lenzerheide 2020, ale rozhodol sa ukončiť svoju biatlonovú kariéru. Viac ako na kalendári súťaží sa opatrenia podpísali na tréningovom harmonograme. Vďaka enormnému úsiliu všetkých zainteresovaných sa nám od mája podarilo zrealizovať až dvanásť spoločných tréningových blokov a vyhnúť sa dlhodobejšiemu výpadku z tréningového procesu. Dnes môžeme s potešením konštatovať, že sa nám darí plniť hlavné tréningové úlohy na zimnú sezónu, neprekračujeme finančné plány a športovci sú zdraví a pripravení na prípravu na snehu v zmysle dodržiavania početných opatrení.

Celkové hodnotenie Viessmann pohára v letnom biatlone za rok 2020:
Staršie dorastenky: Ema Kapustová – 1. miesto, Kristína Makovínyová – 4. miesto, Sára Pacerová – 10. miesto.
Starší dorastenci: Matej Vránsky – 1. miesto, Sebastián Ilavský – 5. miesto, Filip Bury – 11. miesto, Radovan Floch – 15.miesto, Adam Koštial – 22. miesto.
Juniorky: Mária Remeňová – 1. miesto, Zuzana Remeňová – 11. miesto.
Juniori: Lukáš Ottinger – 2. miesto.