Mnohí hráči si k tréningu pridávajú aj niečo navyše

O súčasnom dianí v FK ŽP s generálnym manažérom Miroslavom Poliačekom

Už je to vyše mesiaca, kedy vydal Úrad verejného zdravotníctva rozhodnutie, ktorým pozastavil majstrovské stretnutia druhej futbalovej ligy. Teoretický variant dohratia jesennej časti ešte stále nie je definitívne uzavretý. Viac ako mesiac žije náš futbalový klub v neistote a očakávaní rozhodnutia komisie. Počas tejto doby muselo vedenie FK ŽP na vzniknutú situáciu promptne reagovať a okrem organizačného zabezpečenia klubu bolo potrebné udržať hráčov aj po hernej stránke. O súčasnom dianí v klube sa vyjadril generálny manažér FK ŽP Miroslav Poliaček. Posledný majstrovský zápas naši muži odohrali ešte začiatkom októbra. Aké rozhodnutia ste odvtedy vo vedení prijali a ako sa dotkli samotných športovcov?
– Čo sa týka A tímu mužov, tak hráči netrénovali týždeň, potom sa znovu po pretestovaní zišli a pokračovali v tréningovom procese po skupinách. Mládež od zatvorenia škôl je doma a plní tréningové plány od trénerov v domácom prostredí.

Majú hráči aj individuálne tréningové plány? Musia ich plnenie aj nejakým spôsobom preukazovať alebo sa spoliehate na ich profesionalitu.
– Väčšinu hráčov si vieme odkontrolovať pomocou screenov z aplikácie. Mnohí z nich si pridávajú aj dávky navyše, čo je pozitívne. Hráči, ktorí sa vrátili po prekonaní koronavírusu, majú postupné zvyšovanie záťaže.

Majú podobné plány aj dorastenci a žiaci alebo je v tejto vekovej kategórii dôraz na niečo úplne iné?
– Rozdiel je iba medzi dorasteneckou a žiackou sekciou, kde dorastenci musia mať silovú a kondičnú prípravu vo väčšej miere ako žiaci.

Do nového súťažného ročníka sme vstupovali s viacerými novými hráčmi, ktorí mali byť oporou a hlavnými ťahúňmi. Viacerí z nich sa však zranili. Aká je ich súčasná zdravotná situácia?
– Erik Grendel už trénuje naplno. Vladimír Kukoľ je momentálne v karanténe, no čo sa týka jeho zranenia, je tak isto už v poriadku. Jozef Špyrka začal vyklusávať a čoskoro by sa mal pripojiť k mužstvu.

Dá sa povedať, že súčasná situácia im praje, z dôvodu doliečenia zranení alebo by viac napovedala aj zápasová záťaž?
– Čo sa týka týchto hráčov, tak určite, ale táto situácia nikoho neteší a radšej by sme videli zdravých hráčov v zápasovej akcii.

V doterajšom pôsobení v Podbrezovej ste vo vyhláseniach prízvukovali najmä zastabilizovanie kádra a zároveň aj zapracovanie do mužstva čo najviac odchovancov. Ako vidíte tieto ciele v súčasnosti?
– Myslím si, že sa nám to darí. Hlavne mladí hráči potvrdili svojimi výkonmi oprávnenosť svojej nominácie do zápasov. Na základe ich výkonov sme im ponúkli predĺženie zmlúv. Týka sa to hráčov: Ludha, Špyrka, Bakaľa, Galčík, Ďatko a Kováčik. Týmto sa stane náš káder stabilnejší a perspektívnejší, čo nás veľmi teší.

V súvislosti s posilnením jednotlivých postov prišli do nášho mužstva aj ďalší noví hráči. Šlo o žiadosť trénerov alebo to má súvis s ambíciami mužstva do ďalšej sezóny?
– Hráčov vyberám po konzultácii s realizačným tímom a na základe ich požiadaviek sa snažím doplniť mužstvo tak, aby boli noví hráči schopní pomôcť hneď, ale určite riešime aj perspektívnosť hráča v klube.

Môžu fanúšikovia ešte očakávať aj ďalšie pohyby v kádri, či už do mužstva alebo budú niektorí hráči aj uvoľnení?
– Áno môžu. Momentálne je ale predčasné baviť sa o konkrétnych menách.

V rámci jesennej časti súčasného súťažného ročníka sú v programe ešte tri zápasy. Stále nie je isté, či sa súťaž dohrá ešte v tomto kalendárnom roku alebo sa zápasy presunú do jari. Odhliadnuc od toho, ako hodnotíte doterajšie účinkovanie nášho A mužstva?
– Som spokojný s herným prejavom mužstva vo väčšine zápasov. Mrzí nás, že niektoré zápasy sme nedotiahli do víťazného konca. Mrzí nás hlavne zápas s Liptovským Mikulášom a Púchovom, kde sme mali bodovať. Zápasov je ešte dosť a urobíme všetko preto, aby sme stratu dohnali a priblížili sa k nášmu cieľu.

 

hraci_A_muzstva
Hráči A mužstva trénujú v šesťčlenných skupinkách aj počas dočasného pozastavenia
druhej ligy.                                                                                                Foto: I Kardhordová