Odštartovala nová sezóna v projekte Futbalmania

 

Ešte pred odchodom na letné sústredenie do poľského mesta Szamotuly sa nám podarilo aj s dvojicou hráčov – Jakub Sedláček a Rastislav Fischer zúčastniť sa jedného z najkrajších podujatí v projekte Futbalmania.

Po prvýkrát sme navštívili materskú školu, čo v nás zanechalo výnimočné pozitívne pocity. V nabitom programe prípravného obdobia zavítala dvojica mladých hráčov k deťom do materskej školy v Podbrezovej, kde im už v ranných hodinách vyčarili úsmev na tvárach.

Po veľmi milom privítaní od detí prišlo na rad predstavenie hráčov a FK Železiarne Podbrezová, ktorý je už pre deti známou značkou. Svoju prvú skúsenosť s klubom mali deti počas Dňa otvorených dverí v októbri roku 2017 a niektoré aj priamo na ligových dueloch v Zelpo aréne. Napriek tomu v úvodných chvíľach prevládal ostych malých fanúšikov, ktorý ale časom veľmi ľahko pominul. Na prekvapenie zástupcov klubu a zúčastnených hráčov poznali deti množstvo hráčov z kádra Mareka Fabuľu.

 

V rámci projektu Futbalmania navštívili hráči MŠ v Podbrezovej
V rámci projektu Futbalmania navštívili hráči MŠ v Podbrezovej

 

Najzaujímavejšou časťou bola diskusia, na ktorú sa deti pripravovali spolu so svojimi učiteľkami niekoľko dní a viacero otázok dalo poriadne zabrať aj Kubovi Sedláčkovi s Rasťom Fischerom. Obaja ale vždy pohotovo zareagovali a nasmerovali deti k pozitívnemu dojmu zo športu, ako aj zdravému životnému štýlu. V závere každé z deti dostalo podpísanú kartičku od oboch hráčov a spoločným darom pre deti bol klubový šál. Po oficiálnom ukončení besedy sme ešte strávili s deťmi niekoľko ďalších minút pri fotografovaní či odpovedaní na ďalšie zvedavé otázky. Za bezchybný priebeh celého stretnutia patrí poďakovanie našim malým fanúšikom a ich učiteľkám, ktoré nám vytvorili v priestoroch materskej školy domáce prostredie.