Šesť biatlonových víťazstiev z Revúcej

 

Druhé kolo slovenského Viessmann pohára 2018 v letnom biatlone prebiehalo v srdci historického územia Gemer na strelnici v meste Revúca. Počas víkendu na prelome júna a júla si naši biatlonisti počínali mimoriadne úspešne a v dorasteneckých kategóriách počas dvoch súťažných dní zvíťazili až v troch zo štyroch možných kategórií.

Oproti prvému kolu sa naša dominancia na stupňoch víťazov ešte zvýraznila. Dve víťazstvá a plný počet bodov si do celkovej klasifikácie slovenského pohára pripísali dorastenky Z. Remeňová a E. Kapustová. V starších dorastencoch si prvenstvá, ale aj druhé miesta rozdelili L. Ottinger a T. Sklenárik a jedno tretie miesto získal v mladších dorastencoch A. Koštial.

 

Lukáš Ottinger počas streľby stojmo v Revúcej
Lukáš Ottinger počas streľby stojmo v Revúcej

 

Charakteristické prudké a kopcovité trate Revúcej zmenili po jarnej obnove svoj profil na trate s miernymi prevýšeniami a stali sa tak ešte náročnejšie. Strelnica patrí vďaka svojim nerovnostiam na palebnej čiare a nárazovému vetru medzi zložité a počas sobotňajších rýchlostných a nedeľňajších vytrvalostných pretekoch predstavovala pre všetkých pretekárov skutočnú výzvu. Domáce prostredie pre členov oddielu biatlonu ŠK ŽP vytvoril náš silný fanklub, ale takisto domáci priaznivci, ktorí aj naďalej fandia revúckym odchovancom zo žiackych kategórii L. Ottingerovi, T. Sklenárikovi a E. Kapustovej.

Výsledkový servis 2. kola Viessmann pohára v letnom biatlone:

Dorastenky 16-17 r.: E. Kapustová 1. a 1. miesto, A. Smarkoňová 5. a 4. miesto.

Dorastenci 16-17. r.: A. Koštial 3. a 4. miesto, R. Floch 5. a 6. miesto, E. Tomkuliak 6. miesto a neštartoval, F. Bury 8. a 5. miesto.

Dorastenky 18-19. r.: Z. Remeňová 1. a 1. miesto, M. Wágnerová 7. a 7. miesto.

Dorastenci 18-19. r.: L. Ottinger 1. a 2. miesto, T. Sklenárik 2. a 1. miesto,

Žiačky 14-15. r.: E. Smarkoňová 11. a 10. miesto.