*ANKETA*ANKETA*ANKETA*ANKETA*ANKETA*ANKETA*

Schladíte sa radšej na kúpalisku alebo pri vode v prírode?

 

Letné kúpalisko v Podbrezovej
Kúpalisko v Podbrezovej objektívom I. Kardhordovej.

 

Leto je už v plnom prúde a po miernom ochladení to opäť vyzerá na teplé a slnečné dni. Počas horúcich dní je príjemné schladiť sa niekde vo vode a popri tom si ešte aj zašportovať, ak samozrejme radi plávate. Podmienky a možnosti na kúpanie máme výborné aj v Podbrezovej a jej blízkom okolí.

Okrem kúpaliska, ktoré je otvorené už od konca júna, je možnosť okúpať sa napríklad aj na Krpáčove, kde je vodná nádrž. Záleží od jednotlivca, aké kúpanie si vyberie. Niekto dá prednosť jazeru alebo vodnej nádrži, kde je možno menej ľudí, ako na kúpaliskách, iný pôjde práve do bazéna, kde sa cíti bezpečnejšie. Predsa len, na každom kúpalisku by mal byť pri bazéne k dispozícii plavčík, v jazere či vodnej nádrži je to vždy na vlastnú zodpovednosť. Ďalšia vec je, že hĺbku bazéna väčšinou poznáme, často býva napísaná na jeho okraji, na vodnej ploche v prírode to tak nie je a sú plavci, ktorí nemajú radi, keď je pod nimi voda príliš hlboká.

Plusy a mínusy sú určite pri obidvoch alternatívach. Niekoho môže lákať aj kúpanie zadarmo, ktoré môže absolvovať jedine vo vodnej ploche niekde v prírode. Aj keď nie všade je samozrejme kúpanie v jazere či vodnej nádrži zadarmo. Kúpaliská zase ponúkajú možnosti rôznych iných športov okrem plávania, v Podbrezovej je to napríklad plážový volejbal, stolný tenis či bedminton. Naozaj je na každom, čo si vyberie a kde sa pôjde radšej okúpať a schladiť počas horúcich dní, ktoré hádam ešte neskončili.

Našich spolupracovníkov sme sa opýtali, či uprednostňujú v lete na kúpanie skôr kúpaliská alebo radšej vodné plochy v prírode, ako sú jazerá či vodné nádrže:

 

Mgr. Danka RUSOVÁ, Pp

– Uprednostňujem skôr kúpaliská ako vodné plochy. Mám rešpekt pred jazerom či vodnou nádržou, môže tam byť hlboká voda a bojím sa aj živočíchov, ktorí žijú vo vode a jej okolí. Mám deti, ktoré sa radi vybláznia vo vode, väčšinou na kúpalisku. Určite bezpečnejšie je to v bazéne, čiže aj kvôli tomu by som uprednostnila kúpalisko.

 

Ján CABAN, Vo

– Čo sa týka kúpania, nezáleží mi na tom, či je to bazén na kúpalisku alebo napríklad jazero. V obidvoch prípadoch je to vonkajší priestor, aj keď určite je to krajšie niekde v prírode pri jazere. Tak, či tak som pod holým nebom, kde na mňa svieti slnko a to si vždy užívam. Chodím aj na kúpalisko do Podbrezovej, síce málo, ale chodím. Keď sa chcem ísť kúpať do prírody, tak zájdem napríklad na Krpáčovo alebo na Tále.

 

Tomáš VIGLAŠSKÝ, Vo

– Radšej uprednostňujem vodné plochy. Tuto v okolí síce veľmi nechodím nikde, ale ešte keď som býval v Žiline, tak tam som chodil na tzv. „Predmierské jamy“. Na Krpáčove som bol len raz, ale tam to bolo vtedy rozbité a bahnité. Na kúpaliska nechodievam vôbec. Chodíme s rodinou ešte na dovolenky k moru, tam je to lepšie, čistejšie.

 

 

Ing. Peter KRAJAN, Td

– Určite uprednostňujem skôr kúpaliská, ale aj plavárne. Je to podľa môjho názoru bezpečnejšie. Nemám rád živočíchy okolo mňa vo vode, preto na jazerá nechodievam vôbec.

 

 

Ľubica PIKULOVÁ, Gork

– Mne viac vyhovujú vodné plochy, ale málokedy sa chodíme kúpať, lebo máme doma bazén. Kúpalisko je bezpečnejšie ako jazero, ale jazerá sa mi zdajú asi čistejšie, povedala by som, že je tam menej baktérií. Keby som si mohla vybrať, radšej by som šla na jazero alebo vodnú nádrž ako na kúpalisko.