Do jarnej časti už bez Ludhu či Ďatka

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odštartovali vo štvrtok, 4. januára, prípravu na jarnú časť Niké ligy. Tréneri mali k dispozícii tridsať hráčov, medzi ktorými sa objavili aj nové mená. Viacerí futbalisti prišli na skúšku a vedenie klubu sa rozhodne, či sa objavia v drese železiarov v jarných súbojoch.

Medzi hráčmi bolo i niekoľko našich dorastencov. K prvému tímu sa pripojili Patrik Lučaník, Róbert Petruška, Pavol Kuťka, Maksym Khiminets a Muhammed Hydara.

Richard Ludha. Foto: M. ŠtefánikDefinitívne zloženie kádra ešte nie je jasné, no s istotou možno povedať, že v Podbrezovej už nebude pokračovať brankár Richard Ludha, ktorý prestúpil do prvoligového českého celku FK Teplice. Odchovanec nášho klubu prišiel do Podbrezovej v roku 2014, pričom si prešiel žiackymi aj všetkými dorasteneckými kategóriami. V posledných rokoch bol výraznou oporou tímu z Horehronia.

„Rišovi ďakujeme za odvedené služby pre náš klub, za jeho vzorný prístup k povinnostiam, veľkú profesionalitu a zároveň mu želáme všetko dobré do ďalšej kariéry. Veríme, že sa naše cesty v budúcnosti opäť stretnú,“ píše klubový web.

Nový impulz

Samuel Ďatko. Foto: M. ŠtefánikRichard Ludha ale nie je jedinou stálicou, ktorá v Podbrezovej končí. V jarnej časti už v našom drese neuvidíme ani ďalšieho odchovanca Samuela Ďatka, ktorý prestúpil do MŠK Žilina. „Rozhodli sme sa uvoľniť Sama do Žiliny, ktorá o neho prejavila záujem. Po spoločných debatách sme na oboch stranách vycítili, že potrebuje nový impulz a zmenu, takže sme mu umožnili prestup. Je to náš odchovanec. Ďakujeme mu za jeho služby, odviedol pre Podbrezovú veľmi veľa, ale rovnako ako pri Richardovi Ludhovi, nastal čas, aby skúsil iný klub a novú výzvu. Nehovoríme dovidenia, pretože verím, že Samo sa v budúcnosti vráti po tom, ako zažije dobrú kariéru,“ povedal Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová. Okrem tejto dvojice prestúpil do Pohronia aj Alex Molčan.

Naopak, novou tvárou v kádri nášho tímu je 19-ročný záložník Vincent Chyla, ktorý k nám prišiel z MŠK Žilina.

O ďalších zmenách v kádri vás budeme informovať aj na stránkach novín Podbrezovan.