Do Brezna príde Festival zdravia

 

Do Brezna príde Festival zdravia

V piatok, 12. mája  budú mať obyvatelia Brezna a okolia dobrý dôvod vyraziť na mestské námestie. Dostanú mnoho cenných informácií o zdravom životnom štýle, zmerajú im niektoré zdravotné hodnoty a vypočujú si rady, ako sa o svoje zdravie správne starať. Vstup na Festival zdravia je pre každého bezplatný.  O ďalších miestach, kam tento unikátny festival zavíta, sa dozviete na internetovej stránke www.festivalzdravia.sk.

Prevencia je základ

Zdravý životný štýl sa stáva stále dôležitejšou témou aj z hľadiska prevencie. Festival zdravia sa zameriava práve na túto časť starostlivosti o vlastné zdravie. Vždy je lepšie chorobe predchádzať  alebo v prípade jej rizika ju podchytiť čo najskôr. Medicínska prax dokazuje, že veľa prípadov závažných ochorení sa dá pravidelnými kontrolami a preventívnymi prehliadkami včas odhaliť a buď vyliečiť alebo aspoň dostať pod kontrolu. Preto Dôvera svojim poistencom posiela pravidelné pripomienky a vymýšľa programy preventívnej zdravotnej starostlivosti, ako sú napríklad Dni zdravia.

Tie sa stali tradíciou aj v Železiarňach Podbrezová, kde mnohí zamestnanci už mali možnosť priamo na svojom pracovisku absolvovať komplexnú diagnostiku tela, či meranie stresu. Ak ste nestihli posledné Dni zdravia alebo si chcete preveriť ako sa vaše telo a myseľ od posledných meraní zmenili, budete  mať túto možnosť práve na Festivale zdravia.

Čo vás čaká na Festivale zdravia

Ponuku služieb na Festivale zdravia poisťovňa Dôvera šila,  takpovediac,na mieru svojim poistencom. Tí si za posledné roky, čo festival putuje po slovenských mestách, najviac cenia nasledovné služby:

  • komplexnú diagnostiku tela,
  • zisťovanie krvnej skupiny a informácie o darovaní krvi,
  • rady ako zvládať stres od odborníkov, ktorí zároveň zmerajú hladinu stresu,
  • diagnostiku chodidiel a rady pre správne držanie tela,
  • dermatoporadenstvo,
  • poradenstvo o zdravotnom poistení,
  • súťaž o jeden z 24 nových bicyklov.

Organizátori festivalu mysleli aj na deti, pripravili pre nich hry v detskom  kútiku a obľúbené maľovanie na tvár.

Novinky od Dôvery

Niekedy je potrebná nákladná liečba, ktorá nie je hradená z verejného zdravotného poistenia. Preto Dôvera vlani spustila grantový program Bojovníci za zdravie. Pomáha tým, ktorí potrebujú finančné príspevky na ošetrenia, zákroky, operácie, rehabilitácie či pomôcky, ktoré sú nútení si hradiť sami. Doteraz príspevky dostalo až 400 žiadateľov z celého Slovenska,  vrátane viacerých obyvateľov banskobystrického kraja. Aj zamestnanci ŽP môžu využiť túto možnosť ako pomôcť svojim blízkym a prihlásiť ich do tohto programu. Bližšie informácie nájdete na www.bojovnicizazdravie.sk.

Ak sa neviete rozhodnúť či ísť k lekárovi alebo ešte počkať ako sa vyvinie váš zdravotný stav, prípadne zdravotný stav vášho dieťaťa, pomoc je poruke. Môžete sa poradiť s lekárom na telefonickej nonstop službe DôveraLinka24. Táto služba je pre klientov Dôvery bezplatná (platí sa len cena hovoru).

Dôvera svoju ponuku služieb stále inovuje a rozširuje, príkladom je výhoda 200 + 200 + 200 eur. Vďaka tejto výhode, ktorá sa teší najväčšej obľube, poistenci dostanú späť doplatky za lieky a dietetické potraviny na predpis až do výšky 200 eur. Všetky detaily o nej a ďalšie zaujímavé informácie sa dozviete na internetovej stránke www.dovera.sk