Deň narcisov podporili aj v našej škole

Býva už pekným zvykom, že naši žiaci sa každoročne zapoja do zbierky. Foto: žiaci SSŠ ŽPPravidelne od roku 1997 sa začiatkom jari, v marci alebo apríli, koná na celom Slovensku verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine s názvom Deň narcisov. V tomto roku pripadol termín na 18. apríla a opäť sa jej zúčastnili aj žiaci a učitelia zo Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová (SSŠ ŽP).

„Zbierku sme realizovali v našej škole, zapájame sa do nej každý rok. Aj toto je cesta ako našich žiakov viesť k tomu, aby boli solidárni a neostali ľahostajní voči potrebám tých, ktorí sa musia popasovať s ťažkým osudom,“ povedala Katarína Tajbošová, učiteľka SSŠ ŽP.

Žltý kvet narcisu, ktorý je zvolený ako symbol tohto dňa, si prispievatelia môžu pripnúť na viditeľné miesto na oblečení. Cieľom Dňa narcisov je poukázať na problematiku boja proti rakovine a finančne prispieť na boj proti tejto chorobe. Z peňazí vyzbieraných počas Dňa narcisov sú financované projekty a programy, cez ktoré Liga proti rakovine pomáha konkrétnym pacientom. Slúžia aj ako investícia do preventívnych a vzdelávacích programov pre verejnosť, na podporu nemocníc, ale aj výskumu liečby onkologických ochorení.

Spolu sa v našej škole vyzbieralo viac ako 170 eur. Foto: žiaci SSŠ ŽP„Počas zbierky sú žiaci, učitelia a personál školy oboznámení s tým, na aký účel vyzbierané peniaze poputujú. Myslím si, že pre viacerých darcov je táto informácia podstatná. Vďaka zbierke Liga proti rakovine realizuje napríklad onkoporadne, sieť onkopsychológov, podporné skupiny pre pacientov, príbuzných a pozostalých. Taktiež sú to rôzne prevencie, rodinné a relaxačné pobyty, jednorazový finančný príspevok, parochne pre pacientky, vzdelávanie zdravotných sestier a iné,“ priblížila K. Tajbošová. V aktuálnom roku sa v rámci 28. ročníka tejto zbierky podarilo v našej škole vyzbierať 170,66 eura. „Všetkým darcom a dobrovoľníkom, ktorí pomohli zbierku uskutočniť, touto cestou srdečne ďakujeme.“