Na prvé body stále čakáme

Mark Assinor (vpravo) v súboji s ružomberským hráčom. Foto: M. ŠtefánikAni šieste a siedme kolo nadstavby Niké ligy futbalistom FK Železiarne Podbrezová body neprinieslo. Výsledková kríza sa teda prehĺbila, pričom do konca ročníka zostávajú už len tri kolá.

V šiestom kole sme v Zelpo aréne privítali Žilinu. Naši hráči mali od začiatku herne navrch, ale trápili sa v koncovke. Galčík zahodil niekoľko šancí a keď sa aj presadil, radosť mu zmaril ofsajd. Žilina v závere polčasu prakticky z ničoho udrela zásluhou Sauera. Ten istý hráč pridal po prestávke aj druhý presný zásah a ani kontaktný gól Kabonga v závere nič nezmenil na tom, že body si odviezol súper. 

„Napriek tomu, v akej sme situácii ma teší, že sa mužstvo nevzdalo a chcelo so zápasom niečo urobiť, čo je motív do ďalšej práce. Dostávame veľa gólov a nedávame ich, čiže tam je pes zakopaný. Čaká nás veľa práce,“ povedal, okrem iného, Roman Skuhravý, tréner nášho tímu.

V ďalšom kole sme cestovali na Liptov, kde nás čakal nepríjemný Ružomberok. Inkasovali sme po nešťastnom teči, následne hlavou vyrovnal Paraj. Krátko pred odchodom do kabín pridal druhý domáci gól Chobot.

Po prestávke vyrovnal Galčík, ale finalista ligového pohára predsa len udrel aj tretíkrát. Gerec sa presadil v malom vápne a rozhodol.

„Podľa mňa sme nepodali zlý výkon. Ale keď dostaneme tri góly, nemôžeme zvíťaziť. Na ihrisku sme my a musíme si sami pomôcť. Bojujeme o svoje mená a povesť. Verím, že nás to nezlomí a dosiahneme čím skôr na víťazstvo,“ povedal po stretnutí pod Čebraťom náš útočník Roland Galčík.

Prehra v Ružomberku definitívne rozhodla, že FK Železiarne Podbrezová obsadí na konci sezóny v tabuľke šieste miesto.