Biatlonisti bilancovali úspešnú sezónu

Po ukončení zimnej sezóny 2017/2018 môžeme konštatovať, že členovia oddielu biatlonu ŠK Železiarne Podbrezová absolvovali mimoriadne úspešnú sezónu, v ktorej splnili takmer všetky výkonnostné ciele. Až štyria naši členovia sa kvalifikovali do mládežníckych reprezentačných družstiev SR, v ktorých zaznamenali viaceré popredné umiestnenia na najvýznamnejších medzinárodných podujatiach.

Biatlonový oddiel ŠK Železiarne Podbrezová
Biatlonový oddiel ŠK Železiarne Podbrezová zaznamenal mimoriadne úspešnú sezónu

Absolútnym vrcholom sezóny boli Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v estónskom stredisku Otepää, kde T. Sklenárik obsadil výborné 5., 9., a 10. miesto. V kadetkách sa M. Remeňová v stíhacích pretekoch prepracovala z 57. miesta na 27. miesto a Z. Remeňová obsadila 35. miesto v rýchlostných pretekoch. T. Sklenárik a M. Remeňová podávali počas celej zimnej sezóny vyrovnané a hodnotné bežecké výkony, ktoré boli zo slovenských reprezentantov pravidelne najrýchlejšie. Pretekári nezaostávali ani na majstrovstvách sveta, kde v konkurencii najlepších reprezentantov z tridsiatich krajín pretekali na úrovni približne jednej minúty bežeckej straty (T. Sklenárik strata v rýchlostných pretekoch 00:57,7 min., M. Remeňová 01:13,5 min. v stíhacích pretekoch), ktorá sa v biatlone považuje za pomyselnú métu najvyššej kvality.

Na Majstrovstvá SR v biatlone sme z dôvodu účasti na reprezentačných podujatiach nenastupovali v najsilnejšom zložení. Aj napriek tomu sme dosiahli viaceré popredné umiestnenia a traja športovci získali titul majstra SR: T. Sklenárik, L. Ottinger a A. Koštial. V bežeckom lyžovaní máme až päť športovcov s titulom majster SR z dvojčlenných tím šprintov voľnou technikou: L. Ottinger, T. Sklenárik, M. Remeňová, Z. Remeňová a A. Koštial. Z prvej zimnej gymnaziády, ktorá sa konala vo francúzskom Grenobli, sme si zásluhou M. Remeňovej priniesli 4. miesto a z pretekov olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky v českom Letohrade taktiež 4. miesto zásluhou A. Koštiala. Bezprostredne po skončení zimnej sezóny sa po úspešnej jesennej kvalifikácii dvojičky M. Remeňová a Z. Remeňová zúčastnili na školských majstrovstvách sveta v cezpoľnom behu, kde dosiahli celkovo najlepšie slovenské bežecké výkony a v medzinárodnej konkurencii z 35 krajín sveta obsadili 57. a 62. miesto.

V sezóne 2017/2018 sa celkový počet športovcov oddielu biatlonu a členov centra talentovanej mládeže biatlonu v Podbrezovej zvýšil na pätnásť, z ktorých nás na mládežníckych medzinárodných súťažiach v biatlone reprezentovalo až sedem športovcov. Za najúspešnejšieho mládežníka v slovenskom biatlone bol vyhlásený náš člen T. Sklenárik. Významnú zásluhu na všetkých našich úspechoch a celkovom progrese výkonnosti majú hlavne realizačné tímy ŽP a.s., Športový klub ŽP a.s. a Súkromné gymnázium ŽP. Bez ich podpory a práce by naša činnosť nebola možná.