Po bezgólovej remíze si zo Senice odnášame bod

 

Brankár Martin Vantruba podal spoľahlivý výkon a gól nedostal.
Brankár Martin Vantruba podal spoľahlivý výkon a gól nedostal.

 

FK Senica – FK Železiarne Podbrezová 0:0

Po reprezentačnej prestávke sme v predposledný marcový deň odohrali druhé kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy proti Senici.
V našej zostave sa po zranení prvýkrát na jar objavil Dávid Leško. Už v 5. minúte sa do šance dostal Olatunji a o dve minúty neskôr vystrelil spoza šestnástky Špyrka, Tabordu v bráne domácich však neprekonali. V 24. minúte pohrozili domáci, keď sa z pravej strany oprel do lopty El Moudane, náš brankár Vantruba jeho pokus bezpečne kryl. Hneď na druhej strane Leškovu strelu z uhla vytlačil Taborda len na roh. Najväčšiu šancu v prvom polčase nepremenil domáci Castaňeda v 34. minúte, keď jeho zakončenie zvnútra šestnástky výborne vyrazil brankár Vantruba. V závere polčasu vysunul do zakončenia Fadairo Olatunjiho, no jeho krížna strela gólom neskončila. V druhom polčase boli aktívnejší domáci, ale ich pokusy, najmä po rohových kopoch, neohrozili našu bránu. Veľkú šancu na zvrátenie nerozhodného stavu mal v 83. minúte Azankpo, jeho strelu zľava však zneškodnil výborne chytajúci Vantruba.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „V dnešnom zápase by vyhralo mužstvo, ktoré by skórovalo. Bol to zápas o jednom góle. Prvý polčas sme boli lepší a kombinačnejší. Domáci sa zamerali na rýchle protiútoky a štandardné situácie, majú na to vhodné typy hráčov. Začiatok druhého polčasu bol z našej strany dobrý, potom sme to začali hrať cez stred a nie cez kraje. Súper to zachytával, dostával sa do brejkov a štandardných situácií, v ktorých bol nebezpečný. My sme sa do vyloženej šance nedostali. Bod berieme.“

FK Senica: Taborda – Dubois, Dias, Da Graca, Krč – Petshi, El Moudane (86. Dangubič) – Tesija (81. Zezinho), Deretti (57. Azankpo), Castaňeda – Ramírez.

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Štefánik (31. Fadairo) – Leško, Špyrka, Hlohovský (86. Podstavek) – Olatunji (76. Więzik).