Futbalisti Podbrezovej v reprezentačných dresoch

Reprezentačná prestávka bola pre fanúšikov „železiarov“ výnimočnejšou ako obvykle. V reprezentačných výberoch svojich krajín sa totiž objavili až štyria hráči z kádra Vladimíra Veselého. Aj tento počet hráčov je výbornou vizitkou nášho klubu a filozofie, ktorú nastolilo nové vedenie futbalového klubu.

Prvým hráčom, ktorý zasiahol v reprezentačnom drese do akcie, je stále len 19-ročný stredný obranca Jakub Kiwior. Mladý obranca ako kapitán viedol poľskú reprezentáciu do 19 rokov vo všetkých troch kvalifikačných zápasoch. V prvom zápase favorit z Francúzska nedokázal prekonať obranu našich susedov, na čom mal nemalú zásluhu aj Jakub. Zápas skončil remízou 0:0. Na poľskú reprezentáciu potom čakali ešte dva zápasy proti rovesníkom zo Švajčiarska a Izraela. Jakub nastúpil v každom zápase na celých 90 minút, Poľsko podľahlo najtesnejším rozdielom Izraelu 1:0 a so Švajčiarskom sa zrodila ďalšia bezgólová remíza.

Až trojnásobné zastúpenie sme mali v slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Hlavný tréner Adrián Guľa nominoval do svojho výberu brankára Martina Vantrubu, stredného obrancu Mateja Oravca a stredopoliara Jozefa Špyrku. Slovenskí sokolíci najskôr v piatok, 22. marca, nastúpili v Žiline proti rovesníkom z Grécka a v utorok, 26. marca, si zmerali mladí reprezentanti svoje sily v Dunajskej Strede s Nórskom. Spomínaná trojica našich hráčov úspešne zasiahla do obidvoch zápasov v najcennejšom drese a boli dôležitou súčasťou kádra trénera Adriána Guľu. K víťazstvu nad Gréckom v pomere 4:3 prispel víťazným gólom Matej Oravec, ktorý skóroval v 89. minúte, za remízového stavu. Brankár Martin Vantruba odchytal celý zápas, Jozef Špyrka zasiahol do hry od 72. minúty. Druhý zápas s Nórskom našim futbalistom už nevyšiel podľa predstáv, keď prehrali 0:2. Brankár Vantruba odchytal celý prvý polčas, v ktorom inkasoval dva góly, Oravec odohral v obrane našich celý zápas a Špyrka nastúpil do zápasu v 58. minúte.