V Slovnaft cupe ideme ďalej, čaká nás Trebišov

Okrem ligových povinností odohrali podbrezovskí futbalisti aj zápas tretieho kola Slovnaft cupu. Cestovali do neďalekých Rakytoviec, kde ich čakal treťoligista RSC Hamšík Academy Banská Bystrica.

Domáci začali odvážne, ale z prvej šance sa nepresadili. Potom sa už k slovu dostali železiari, a po štvrťhodine dobrú prácu Kabonga využil Talakov na otvárací gól. Kabongo krátko na to zahodil sľubnú šancu. V 28. minúte našiel Galčík Kuzmu a bolo 0:2. Do konca polčasu sme spálili viaceré sľubné šance, a tak sme do kabín odchádzali s dvojgólovým vedením.

Do druhého dejstva sme nastúpili nekoncentrovane a domáci Abrahám spálil najväčšiu šancu svojho tímu. Výborným zákrokom sa prezentoval Danko. Po upokojení sa prišiel ďalší útok Kabonga a bolo 0:3. V 72. minúte pridal náš štvrtý gól Okunola. V závere urobil chybu Oravec, ktorú využil Kukučka a strelil čestný gól svojho tímu. Po jasnom víťazstve sme tak zaslúžene postúpili do ďalšieho kola, aj keď mrzí najmä slabá efektivita v zakončení.

Následný žreb určil, že v ďalšom kole sa FK Železiarne Podbrezová stretne s druholigovým Trebišovom. Dátum a čas zápasu ešte nie sú známe.

Základ víťazstva položili hráči Podbrezovej už v prvom polčase. Foto: M. Štefánik