Prevenciou chránime a upevňujeme svoje zdravie

 

Prvoradým poslaním dcérskej spoločnosti ŽP Rehabilitácia s.r.o. je poskytovanie kvalitných rehabilitačných služieb zamestnancom Železiarní Podbrezová a jej dcérskych spoločností. Mnohí vyhľadávajú rehabilitačné služby, žiaľ, len vtedy, keď ich už trápia bolesti a akonáhle pominú, nepovažujú za potrebné ďalej sa venovať svojmu zdraviu. Neuvedomujú si však, že je nesmierne dôležité nevrátiť sa, po odznení bolestí, do pôvodného stereotypu, ale venovať sa prevencii. A to platí v každej oblasti, ako v práci pri predchádzaní úrazom i v prípade starostlivosti o vlastné telo. Treba vedieť vypnúť a oddychovať. V ŽP Rehabilitácia sú v ponuke rôzne relaxačné procedúry, ktoré nesporne prispejú k utuženiu vášho zdravia a poskytnú vám možnosť relaxácie a oddychu. V snahe vyjsť v ústrety všetkým zamestnancom, už od 1. júna 2021 bude možné  využívať rehabilitačno-relaxačné služby v stredu popoludní, od 13. do 17. hodiny. Ak bude záujem vyšší, budú k dispozícii aj dva dni v týždni v popoludňajších hodinách, so zámerom vyjsť v ústrety aj zamestnancom, ktorí by chceli navštíviť rehabilitáciu po pracovnom čase. V tomto a nasledujúcich číslach Podbrezovana vám priblížime jednotlivé rehabilitačno-relaxačné procedúry. Pripomíname, že ide o služby, ktoré si nevyžadujú odporúčanie lekára a preto ich môže absolvovať každý záujemca, ktorý dodrží bežne zaužívané postupy. Nahlásiť sa môžete na telefónnom čísle 2954, prípadne 1512 a preukážete sa identifikačnou kartou zamestnanca.

 

Zo širokého spektra vám v tomto čísle predstavujeme jednu z najobľúbenejších:

ANDULAČNÁ TERAPIA

funguje na biofyzikálnom princípe. Je účinná pri rôznych problémoch. Jej cieľom je rozkmitať všetky telesné tekutiny a iniciovať tak u pacienta samoliečebný proces. Je to špeciálny masážny terapeutický postup, pri ktorom sa vytvárajú rezonančné kmity rôznych frekvencií. Pôsobia na bunkové tkanivá pohybového aparátu, svalového a nervového systému a na telesné tekutiny, ako je krv a lymfa. Andulácia je pre pacientov pohodlná – deje sa v špeciálnom ležadle. Výrazne zmierňuje napätie chrbtového svalstva, stimuluje lymfatický systém, podporuje detoxikáciu a odkyslenie organizmu, pomáha pri odstraňovaní celulitídy. Zlepšuje látkovú výmenu pri nadváhe, eliminuje problémy s trávením, opuchom nôh. Redukuje bolesti hlavy, migrény, napätie šijového svalstva. Je veľmi účinná pri bolesti kĺbov, reume, artróze, rednutí kostí. Pomáha pri odbúravaní stresu. Vytvára mechanické vibrácie s cieľom čo najrýchlejšie naštartovať telu vlastné samoliečebné procesy. Pôsobí priamo na bunkové tkanivo nervového, pohybového, svalového systému a na krv i lymfu. Je to príjemná terapia, ktorá sa aplikuje v pohodlnom ergonomickom lôžku. Založená je na princípe sínusoidálnych kmitov, ktoré zodpovedajú vibráciám pozorovaným v prírode. Vplyvom mechanickej stimulácie vznikajú pri andulačnej terapii elektrické mikroprúdenia, podnecujúce tvorbu tzv. „energie života“, ktorá je produkovaná aj príjmom výživy a pôsobením slnečného svetla. Táto energia sa ukladá do všetkých buniek, stimuluje regeneračný proces a pôsobí mimoriadne povzbudzujúco na výkonnosť tela.

 

Ak si chcete skutočne oddýchnuť, príďte vyskúšať andulačnú terapiu. Foto: A. Nociarová

 

Andulačné lôžko je obohatené o šesť výkonných žiaričov infračerveného hĺbkového svetla, ktoré sa starajú o blahodarné a hlboké uvoľnenie svalstva. Aplikáciou cez kožu sa bunky v jej najspodnejších vrstvách rozširujú a dokážu tak prijať viac kyslíka, čo má detoxikačný účinok. Blahodarný tepelný efekt uvoľňuje napätie svalov a tlmí bolesť.

Andulačná terapia optimalizuje látkovú výmenu, zlepšuje metabolizmus a pomáha telu cielene sa zbaviť príčiny ochorení – a nielen ich príznakov. Vibrácie, vytvárané biofyzikálnymi procesmi, poskytujú telu totiž možnosť normalizovať svoje funkcie a kompletne sa zregenerovať.

Andulačná terapia nemá žiadne vedľajšie účinky a je vhodná pre každého a v každom veku. Produkované vibrácie majú preventívne, tak aj terapeutické účinky pri už existujúcich zdravotných problémoch. Jej najväčším benefitom je, že sa nezameriava len na jeden špeciálny orgán, ale pôsobí pozitívne na všetky funkcie v organizme.

Andulačná terapia vám navyše môže pomôcť v procese zdravého starnutia. Vibrácie stimulujú produkciu kolagénu, čo sa okrem iného prejaví pomalším starnutím kože. Pri pravidelnom aplikovaní andulačnej terapie sa okrem toho zvyšuje produkcia endorfínov, a tak sa účinne potláčajú úzkostné stavy, bolesti i stres.

 

Hlavné dokázané účinky andulačnej terapie

  • výrazné zmiernenie napätia chrbtového svalstva, bolestí chrbtice
  • stimulácia lymfatického systému, detoxikácia organizmu
  • odstraňovanie bolestí hlavy, tlaku, migrény a napätia šijového svalstva
  • účinné pôsobenie pri bolestiach kĺbov, reume, artróze, rednutí kostí
  • podpora pri odstraňovaní celulitídy
  • odbúravanie viscerálneho (útrobného) tuku
  • stimulácia činnosti čriev pri tráviacich problémoch
  • zlepšenie látkovej výmeny, napr. pri nadváhe
  • výrazná pomoc pri prerušovanom spaní alebo nespavosti
  • regenerácia pri psychickom vyčerpaní, napätí, strese, pocite „vyhorenia“

 

A kto ju nemôže podstúpiť?

V praxi sa neudávajú kontraindikácie, dokonca ju môžu využívať aj ľudia po liečbe onkologických ochorení. Výnimočne je potrebné venovať pozornosť reakciám ľudí s kardiostimulátorom a pacientom s akútnou trombózou a zápalmi žíl. Túto liečbu môžu podstúpiť dokonca aj ženy po štrnástom týždni tehotenstva.