Pozývame vás

 

V dňoch 25. januára – 3 .februára sa v Osrblí uskutočnia Majstrovstvá sveta juniorov a mládeže v biatlone. Očakáva sa účasť pretekárov z 35 krajín a štyroch kontinentov.

Mladí biatlonisti budú celkovo súťažiť v šestnástich disciplínach. Každá kategória, teda juniori, juniorky, kadeti a kadetky, má po štyri disciplíny. Súťaží sa vo vytrvalostných pretekoch, šprinte, stíhacích pretekoch a štafetách. Ambasádormi podujatia sú Anastazia Kuzminová a Pavol Hurajt.

Pre fanúšikov sú pripravené aj sprievodné podujatia. V breznianskej synagóge si môžete pozrieť výstavu histórie biatlonu, ktorá prebieha do 3. februára. Otváracie hodiny: streda (10. – 12. hod.), piatok (15. – 17. hod.) a sobota (10. – 12. hod.).

Takisto máte možnosť navštíviť Fan Zónu v Osrblí, kde si môžete vyskúšať laserový biatlon a vyhrať zaujímavé ceny. Biatlon Fan zóna bude počas šampionátu v Osrblí otvorená každý deň od 10. do 16. hodiny.

Fanúšikovia biatlonu sa budú môcť dopraviť na šampionát do Osrblia autobusom zadarmo. Ten bude premávať z Brezna, aj so zastávkami vo Valaskej, Chvatimechu a Hronci. Rovnako bude zabezpečený odvoz naspäť z Osrblia.