Po bezgólovej remíze sme tesne podľahli Dukle

FK Dubnica nad Váhom – FK Železiarne Podbrezová 0:0

Vo štvrtom kole sme cestovali do Dubnice nad Váhom. Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, kedy sa obe mužstvá spoliehali na rýchle protiútoky, ktoré často končili stratou lopty pred šestnástkou nakopnutými loptami. Mnoho nepresností na oboch stranách bránilo v súvislom tlaku jedného z mužstiev. Brankári sa však nenudili a museli riešiť niektoré nebezpečné strely, najmä pred koncom polčasu domáci brankár Tomáš Digaňa vytlačil strelu mierenú do vinkla na roh. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízou.

V druhom polčase sa so zmierňujúcou horúčavou zvyšovala aj rýchlosť oboch mužstiev. Šance sa striedali na oboch stranách. V druhej časti polčasu iniciatívu prevzali naši futbalisti a viacerými čistými šancami sa snažili o strelenie úvodného gólu. Brankár Digaňa však všetky šance vychytal. Naši hráči pôsobili kompaktnejším dojmom, Dubničania však bojovali. Pred viac ako 500 divákmi sa nakoniec zrodila remíza 0:0.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Celozápasovú prevahu sme nedokázali pretaviť do gólu. Hrali sme proti defenzívnemu súperovi, ktorý bránil v bloku. Vytvorili sme si šance, no domáci brankár svoje mužstvo podržal. Neinkasovali sme, získali sme ďalší plusový bod, a to je pozitívne. Stále je však na čom pracovať. Ideme ďalej. Čaká nás derby, na ktoré sa už tešíme.“

FK Dubnica nad Váhom: Digaňa – Švec, Vaculík, Čurik (73. Matúš), Janček – Kuzma, Bilovský, Pagáč, Párkaň (66. Levai) – Cyprian (56. Dávidík), Petráš (56. Janco).

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Chvátal, Bartoš, Pajer, Kováčik – Galčík, Bakaľa, Grendel, Ďatko (79. Pavúk), Kukoľ (60. Krčula) – Gerebenits (60. Breznanik).

Radosť našich futalistov po strelenom góle do siete Dukly objektívom I. Kardhordovej

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 3:4 (2:1)

Góly: 10. Grendel, 29. Kupčík (vlastný gól), 90+3. Galčík (11 m) – 32. Prikryl, 58. Polievka, 70. Vujošević, 90+8. Dolný (11 m).

V závere augusta odohrali naši futbalisti piate kolo druhej ligy. V domácej Zelpo aréne sme privítali banskobystrickú Duklu. Na derby prišlo viac ako 1300 divákov a určite bolo na čo pozerať. Spolu padlo sedem gólov a zápas bol napínavý až do samého záveru.

V zápase s banskobystrickou Duklou to bol boj o každú loptu. Foto: I. KardhordováVladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že sme videli nadštandardný druholigový zápas. My sme do zápasu vstúpili lepšie. Viedli sme 2:0. Potom sa nám však bohužiaľ zranili dvaja najskúsenejší hráči a museli sme preskupiť rady. Prestriedali sme, no už to z našej strany nebolo také kvalitné. Myslím si, že aj napriek tomu mužstvo odmakalo naplno deväťdesiat minút proti dobrému súperovi. Bohužiaľ, dnes to výsledkovo nevyšlo, no určite máme na čom stavať. V mužstve je kvalita. Musíme ísť ďalej. Čaká nás Skalica a my sa pokúsime opäť získať tri body.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Bartoš, Chvátal – Grendel (28. Pribula, 71. Micovčák), Ďatko, Bakaľa, Galčík, Kukoľ (22. Gerebenits) – Breznanik (71. Paraj).

MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – P. Vajda (35. Richtárech), Prikryl, Kupčík, Migaľa – Uhrinčať (35. Laksik) – Frimmel, Snitka, Starší, Polievka (90. Tocka) – Vujoševič (85. Dolný).