„Som vďačný, že som sem mohol nastúpiť“

 

Absolventi našej školy o prvých dojmoch po nástupe do práce. Dnes z centrálnej údržby:

Adam KLEMENT, mechanik mechatronik

– V júni som nastúpil do centrálnej údržby a pracujem v elektroservise, v starom závode. Robím prevádzkového elektrikára, robota sa mi páči. Som spokojný, aj kolektív sme dobrý. Ja som nastupoval do známeho prostredia, praxoval som v centrálnej údržbe už predtým a verím, že tu aj ostanem.

Miroslav MAKOVIČ, mechanik mechatronik

– Nastúpil som na začiatku júla, prišiel som tiež do prostredia, ktoré som poznal z praxe počas školy. Robota, ktorú robím, je zaujímavá, aj nadriadení sú ústretoví, páči sa mi tu. Som spokojný a hoci som tu len krátko, nemyslím si, že by som ju chcel meniť. Je to síce náročnejšie ako počas praxe, ale super.

Denis DUBÉCI, mechanik strojov a zariadení

– Nastúpil som v júni a som pri peciaroch. Začiatky boli trochu ťažšie, no človek si postupne zvyká. Aj som sa obával, do čoho idem, praxoval som totiž inde. Mal som rešpekt aj voči kolektívu, ale dnes viem, že je tu dobre a ja som spokojný a vďačný, že som sem mohol nastúpiť.

Ľubomír DĚDEČEK, mechanik mechatronik

– Nastúpil som v júni, hneď po skončení školy. Robíme elektriku po závode, opravujeme poruchy, je to v pohode. Chcel som byť elektrikárom, je to dobrá práca a tu sa asi najviac naučím. My v dielni máme perfektný kolektív, sme dobrá partia, nebanujem a som rád, že som tu.

Ján CHUDIC, mechanik mechatronik

– Ja nie som tohtoročný absolvent, najprv som to skúsil na vysokej škole, ale v marci som sa vrátil a nastúpil do centrálnej údržby. S robotou som spokojný, je zaujímavá, s kolektívom vychádzame, hoci nevylučujem, že to ešte s tou vysokou školou skúsim. Nateraz som však spokojný tam, kde som.

Jakub MURÁNSKY, mechanik mechatronik

– Nastúpil som hneď po maturite. Prostredie, v ktorom pracujem, mi nebolo cudzie, praxoval som tu, takže som vedel, do čoho idem. Hoci, keď to porovnávam s praxou, toto je už aj o väčšej zodpovednosti, ale je tu dobre, som spokojný a som rád, že sa mi podarilo prísť do známeho prostredia.